Деркач: Заради $1 млрд Петро Олексійович злив генпрокурора Шокіна
Народний депутат Андрій Деркач оприлюднив аудіозаписи, які, за його словами, підтверджують причетність експрезидента Петра Порошенка до міжнародної корупції. Політик стверджує, що ексгенпрокурора Віктора Шокіна відправили у відставку, тому що США шантажували Порошенка $1 млрд держгарантій.
Народний депутат Андрій Деркач на сьогоднішній пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" оприлюднив аудіозаписи, на яких голоси, схожі на голоси експрезидента України Петра Порошенка й віцепрезидента США Джозефа Байдена, обговорюють відставку колишнього генпрокурора України Віктора Шокіна в обмін на $1 млрд гарантій США, зовнішнє управління українською владою і підвищення тарифів замість 75% на 100%.
Як стверджує Деркач, розмови нібито відбувалися наприкінці 2015 року й упродовж 2016 року. У них також брали участь ексдержсекретар США Джон Керрі та експрокурор Костянтин Кулик, який розслідував злочини режиму колишнього президента України Віктора Януковича.
Нардеп вважає, що ці записи свідчать про "факти міжнародної корупції, держзради і зовнішнього управління на найвищому державному рівні". Він заявив, що дістав записи від журналістів-розслідувачів, які стверджують, що Порошенко особисто записував розмови.
"1 млрд грошей американських платників податків. Така ціна порятунку Байдена від в'язниці. Саме заради 1 млрд Петро Олексійович злив генпрокурора Шокіна, який розслідував справу Burisma й у підсумку вийшов на Байденів", – повідомив Деркач.
Експрокурор Костянтин Кулик, який також брав участь у пресконференції, підтвердив слова Деркача.
"Слідством були отримані докази перерахування в період із листопада 2014 року до жовтня 2015 року відмитих через рахунки холдингу Burisma Holdings Limited коштів злочинного угруповання в сумі $3 млн 400 тис. на рахунок компанії Rosemont Seneca Bohai LLC у Morgan Stanley Smith Barney LLC United States / Citibank, NY. У зазначених коштів призначення платежу: "За консультаційні послуги", але за свідченнями очевидців, вони були оплатою сім'ї ексвіцепрезидента США Джо Байдена за лобіювання інтересів холдингу Burisma Holdings Limited та Миколи Злочевського", – заявив Кулик.
Деркач вважає, що записи також свідчать про "ручне управління Україною для особистої мети Байдена руками Порошенка та членів наглядових рад держпідприємств".
"Генпрокуратурою керують через приставленого до генпрокурора Сакварелідзе і "наглядача" від Байдена. Трьома фракціями з п'яти в парламенті керує Байден. Кабмін повністю підконтрольний Байдену. Найбільші держпідприємства – "Нафтогаз", "Укрзалізниця", "Укрпошта", "Ощадбанк", "Укроборонпром" обліпили наглядові ради, що складаються із "соросят", інтуристів-заробітчан. Їм платять мільйонні зарплати і премії із грошей українців. Парламент, Кабмін, Генпрокуратура, НАБУ, держпідприємства – все це Порошенко проміняв за право освоїти на своїх підприємствах $1 млрд. Ось чому ми називаємо це ознаками державної зради. Ось чому ми називаємо це зовнішнім управлінням", – сказав Деркач.
Він повідомив, що всі записи разом із заявою про держзраду і факти міжнародної корупції передали в Офіс генпрокурора й державні органи США.
Деркач зазначив, що спікер Верховної Ради Дмитро Разумов блокує створення парламентської тимчасової слідчої комісії щодо цього.
"Якби комісію було створено, нам було б легше розслідувати факти міжнародної корупції. Якщо після цієї пресконференції Разумков не внесе в зал голосування за комісію, ми подамо на нього в суд. Корупційного рояля в кущах не сховаєш, особливо якщо це цілий корупційний оркестр імені Порошенка – Байдена. Зовнішнє управління державою необхідно зупинити", – сказав політик.
Байден і Шокін конфліктують. Байден зізнався, що 2016 року вимагав звільнити Шокіна, інакше Вашингтон не надав би Києву кредитних гарантій на $1 млрд.
Наступник на посаді генпрокурора Шокіна Юрій Луценко натякнув, що відставка Шокіна була пов'язана із кримінальним провадженням, у якому фігурував син Джо Байдена Гантер Байден.
Над цією справою працювала Генпрокуратура, у ній містилися матеріали про те, що члени ради директорів української компанії Burisma, зокрема Гантер Байден, отримали $17 млн, походження яких було сумнівним. Байден заявляв, що немає навіть "маленького доказу", що його син, працюючи в Burisma, скоював якісь правопорушення.