Дещиця: Ми не робимо жодних кроків, щоб сперечатися із Польщею
Україна почала відновлювати свої історичні позиції після 2014 року, і саме тоді почалися дискусії у відносинах із Польщею, заявив український посол у Варшаві Андрій Дещиця.
Прояснення позицій України і Польщі з історичних питань вимагає часу, заявив український посол у Варшаві Андрій Дещиця в інтерв'ю TVN24.
За словами посла, історія Польщі та України завжди була складною, однак тільки останнім часом ці питання було виведено на високий рівень політичного порядку денного.
"Україна почала відновлювати свою історичну політику після 2014 року, і саме тоді почалися дискусії", – сказав дипломат.
Він наголосив, що для з'ясування історичних позицій "потрібен деякий час".
"Ми хочемо співпрацювати із Польщею, ми не робимо жодних кроків, щоб сперечатися з Польщею. Ми не хочемо напруженості, і у нас гарні відносини з Польщею", – заявив Дещиця.
Водночас він додав, що Україна завжди розглядала Польщу як модель для змін. "Для багатьох українців це шлях, яким ми хочемо йти, – шлях Польщі після трансформації 1989 року", – додав Дещиця.
7 листопада вийшло телеінтерв'ю президента Польщі Анджея Дуди, в якому він назвав неприйнятним, що на важливих посадах в Україні перебувають люди, які мають "відверто антипольські" і націоналістичні погляди. У МЗС України відповіли, що влада країни стоїть на проєвропейських позиціях, людей із антипольськими поглядами у ній немає.
8 листопада стало відомо, що президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України і Польщі з метою запобігання подальшій ескалації напруженості між країнами.
Дуда заявив 9 листопада, що у відносинах між Варшавою і Києвом важливим є чинник історії.
У МЗС Польщі зазначили, що рішення України ставлять під сумнів стратегічне партнерство двох країн.