Дії Трампа в Україні та Сирії допомагають Росії – The Washington Post
Дії президента США Дональда Трампа випадково або навмисно допомагали російському лідеру Володимирові Путіну, пише газета The Washington Post.
Президент США Дональд Трамп своїми діями й висловлюваннями допомагає Росії зміцнити союз із Сирією та розширити вплив в Україні. Як пише газета The Washington Post, Трамп підтримував російського лідера Володимира Путіна під час свого президентства.
На думку видання, виведення американських військ із Сирії призвело до зміцнення розміщеного там російського військового порту і збільшення кількості російських військових у країні, яких скерували "для заповнення вакууму".
Газета стверджує, що липнева телефонна розмова Трампа і президента України Володимира Зеленського, у якій американський лідер попросив українського президента почати розслідування проти сина його потенційного суперника на президентських виборах Джо Байдена Гантера, також виявилася корисною для Росії.
Під час розмови Трамп не говорив про довгострокові цілі США стосовно України чи протистояння російській агресії та втягнув Зеленського у внутрішню політику США.
Як пише видання, скандал із Зеленським, який призвів до імпічменту Трампа, у свідомості американців пов'язав Україну з корупцією, а не з демократією.
Про початок офіційного розслідування в межах процедури імпічменту президента Трампа 24 вересня оголосили в Палаті представників Конгресу США у зв'язку зі скандалом, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про ймовірний тиск Трампа на Зеленського під час липневої телефонної розмови.
25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Із неї випливає, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".
Трамп називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної розмови його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.
26 вересня було опубліковано скаргу розвідника, яка стала початком скандалу. Документ датовано 12 серпня. У тексті скарги йдеться, що Трамп у розмові із Зеленським "використовував повноваження свого офісу", "чинив тиск" і просив про "втручання з боку іноземної держави" у президентські вибори у США, які мають відбутися 2020 року. За даними інформатора, Білий дім намагався приховати стенограму розмови.
7 жовтня Трамп заявив про виведення американських військ із Сирії через підготовку турецького вторгнення в межах операції "Джерело миру". За його словами, Америка не має брати участь у "чужій війні". Курди розцінили рішення Трампа як зраду.
Фахівець із Близького Сходу Інституту Європи Російської академії наук Олександр Шумілін у коментарі The New York Times назвав вихід американських військ із Сирії "несподіваним подарунком Путіну". Газета пише, що рішення Трампа надає Росії дві основні переваги: можливість допомогти Асаду відновити контроль над усією територією Сирії, а Путіну – можливість продемонструвати, що він "гарний друг" для країн Близького Сходу.