"Диктуйте список недоторканних персон". Луценко розповів, що Йованович не передавала йому списку осіб, яких не можна притягати до відповідальності

Луценко розповів про зустріч із Йованович
Фото: EPA

Генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що посла США в Україні Марі Йованович на зустрічі у 2017 році цікавила справа колишнього заступника генпрокурора Віталія Каська.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю виданню "theБабель", яке вийшло 17 квітня, розповів про обставини зустрічі з послом США в Україні Марі Йованович у 2017 році.

Раніше Луценко в інтерв'ю The Hill заявляв, що Йованович під час цієї зустрічі нібито передала йому список осіб, яких не можна притягати до відповідальності.

"Є уточнення з приводу списку, який озвучила пані посол Марі Йованович. Зустріч проходила не віч-на-віч. Пані Йованович цікавила справа [колишнього заступника генпрокурора] Віталія Каська. Справа в тому, що пан Касько прописав у службовій квартирі маму, яка ніколи не виїжджала зі Львова, – у цьому були ознаки зловживання. За її словами, Касько був видатним антикорупційним діячем, а кримінальна справа дискредитувала антикорупціонерів", – сказав Луценко.

Він заявив, що виклав деталі і пояснив, що "не може відкривати та закривати провадження за своїм бажанням".

"Назвав ще низку так званих антикорупціонерів, які проходять у справах. Вона сказала, що це неприпустимо, мовляв, підірве довіру до антикорупційних активістів. Я взяв листочок, записав озвучені прізвища і кажу: "Диктуйте список недоторканних персон". Вона каже: "Ні, ви мене неправильно зрозуміли". Я кажу: "Ні, я вас правильно зрозумів; раніше такі списки писали на Банковій, а ви пропонуєте нові списки від Танкової" (вулиця Ігоря Сікорського, на якій розташоване посольство США, раніше називалася Танкова. – "ГОРДОН"). Зустріч закінчилася. Боюся, емоції були не дуже хорошими", – розповів генпрокурор.

В опублікованому 20 березня інтерв'ю американському сайту The Hill Луценко заявив, що під час першої зустрічі з ним у 2016 році посол США в Україні Йованович передала йому перелік осіб, щодо яких не можна проводити розслідування. Діалог із посольством США відбувся у зв'язку з розслідуванням справи про розтрату технічної допомоги американського уряду на суму $4 млн, яку було призначено Генпрокуратурі України, але яка у відомство так і не надійшла, розповів Луценко.

Спікер Луценка Лариса Сарган заявляла, що у списку були імена народних депутатів, але відмовилася їх назвати.

У коментарі The Hill представник Державного департаменту США назвав "відвертою фальсифікацією" твердження Луценка про передання йому послом списку людей, яких нібито не дозволено переслідувати. Речник Держдепу додав, що одразу після Революції гідності 2014 року Штати підтримували фундаментальну реформу сфери юстиції України, проте, коли "політична воля для справжніх реформ у кількох генпрокурорів, що змінювали один одного, виявилася недостатньою", грошову допомогу було переспрямовано на "продуктивніші проекти".

У посольстві США в Україні повідомили, що заяви Луценка не відповідають дійсності і мають на меті підірвати репутацію посла Йованович.