В оточенні Порошенка заперечують, що заздалегідь знали про випад Луценка проти Йованович – "theБабель"

Порошенко і Луценко спілкувалися після інтерв'ю про Йованович
Фото: ЕРА

Генпрокурор України Юрій Луценко розповів виданню "theБабель", що в нього позитивні стосунки з президентом Петром Порошенком, незважаючи на резонанс навколо звинувачень глави ГПУ на адресу посла США в Києві Марі Йованович.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заздалегідь не погоджував із президентом Петром Порошенком свого інтерв'ю зі звинуваченнями посла США Марі Йованович у тиску на українську правоохоронну систему. Про це з посиланням на джерела в оточенні Порошенка написало 25 березня видання "theБабель".

Луценко повідомив виданню, що після резонансного інтерв'ю вони вже встигли поспілкуватися і що з президентом у нього "позитивні відносини".

Водночас, за даними джерел, 20 березня на міні-саміті Україна – ЄС у Брюсселі Порошенко скаржився голові Європейської ради Дональду Туску і президенту Єврокомісії Жану-Клоду Юнкеру на погані відносини з посольством США. Але офіційно український президент заявив про свою повну підтримку Йованович.

Реакція Вашингтона на скандал свідчить про те, що випад глави ГПУ досяг адресата, зазначає "theБабель". Президент США Дональд Трамп 21 березня опублікував у Twitter цитату журналіста видання The Hill Джона Соломона, якому Луценко давав інтерв'ю, про "українську змову" на користь його суперниці на виборах 2016 року Гілларі Клінтон. А син глави Білого дому, Дональд Трамп – молодший, закликав зняти посла в Україні Йованович із посади.

"Це реакція, заради якої Луценко прийняв удар від Держдепу і Порошенка на себе. Утім, удар був не таким сильним, як багато хто очікував. Можливо, тому, що серйозно карати Луценка жодна зі сторін не планувала. У США українського посла Валерія Чалого не стали викликати для пояснень", – ідеться у публікації "theБабель".

В опублікованому 20 березня інтерв'ю американському сайту The Hill генпрокурор України Луценко заявив, що під час першої зустрічі з ним у 2016 році посол США в Україні Йованович передала йому перелік осіб, щодо яких не можна проводити розслідування. Діалог із посольством США відбувся у зв'язку з розслідуванням справи про розтрату технічної допомоги американського уряду на суму $4 млн, призначену Генпрокуратурі України, яка у відомство так і не надійшла, розповів Луценко.

Спікер Луценка Лариса Сарган заявляла, що у списку були імена народних депутатів, але відмовилася їх назвати.

У коментарі The Hill представник Державного департаменту США назвав "відвертою фальсифікацією" твердження Луценка про передання йому послом списку людей, яких нібито не дозволено переслідувати. Речник Держдепу додав, що одразу після Революції гідності 2014 року Штати підтримували фундаментальну реформу сфери юстиції України, проте, коли "політична воля для справжніх реформ у кількох генпрокурорів, що змінювали один одного, виявилася недостатньою", грошову допомогу було спрямовано на "продуктивніші проекти".

У посольстві США в Україні повідомили, що заяви Луценка не відповідають дійсності і мають на меті підірвати репутацію посла Йованович.