"Дискредитує президента та шкодить національним інтересам". Нардепи від "Слуги народу" закликали секретаря РНБО звільнити Сівоха
Депутатське звернення народного депутата від "Слуги народу" Єгора Чернєва до секретаря Ради національної безпеки і оборони Олексія Данілова щодо звільнення його позаштатного радника Сергія Сівоха підписали 18 депутатів із фракції "Слуга народу".
Група народних депутатів від "Слуги народу" закликала секретаря Ради національної безпеки і оборони Олексія Данілова звільнити свого позаштатного радника Сергія Сівоха.
Депутатське звернення до Данілова ініціював нардеп Єгор Чернєв, він опублікував у Facebook фото документа з підписами колег.
У зверненні йдеться, що публічна діяльність Сівоха "викликає занепокоєння в суспільстві, створює політичну напругу, дискредитує президента України та прямо шкодить національним інтересам України та її національній безпеці".
Свої підписи під заявою поставили Дмитро Гурін, Гео Лерос, Андрій Мотовиловець, Микита Потураєв, Богдан Кицак, Юрій Камельчук, Вікторія Подгорна, Богдан Яременко, Тетяна Циба, Ігор Василів, Єлизавета Ясько, Єлизавета Богуцька, Олександр Маріковський, Ганна Бондар, Олександр Трухін, Олексій Жмеренецький, Максим Дирдін і Віталій Безгін.
"Дякую колегам по фракції, які підтримали. Насправді тих, хто не згоден із Сівохом та не хоче нічого чути про "внутрішній конфлікт", набагато більше, але не всі встигли фізично поставити свій підпис", – написав Чернєв.
11 березня Сівохо назвав війну на Донбасі "внутрішнім конфліктом".
Наступного дня в конгресно-виставковому центрі "Парковий" у Києві він презентував так звану Національну платформу примирення і єдності, мета якої – встановити діалог між різними регіонами країни. На презентацію прийшли представники партії "Національний корпус", ветерани полку "Азов" і зірвали захід. Вони назвали Сівоха зрадником і "ватним клоуном", штовхнули у спину, після чого він упав.
Під час презентації активісти та журналісти ставили Сівоху запитання щодо заяви про внутрішній конфлікт. Він сказав, що на Донбасі триває "гібридна війна" і що це "багатошаровий конфлікт".
Поліція затримала 15 учасників конфлікту із Сівохом і відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років. Пізніше 12 затриманих відпустили, трьом обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання або цілодобового домашнього арешту.
Секретар РНБО України Олексій Данілов засудив застосування сили й образи на адресу Сівоха, але підкреслив, що це один із його 11 позаштатних радників на громадських засадах і він ніколи не був уповноважений офіційно представляти позицію відомства, зокрема щодо Донбасу.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє українська сторона.