Суд відправив під домашній арешт ветерана полку "Азов", якого затримали після конфлікту із Сівохом

Волков (у центрі) заявив, що на заході Сівохо нікого не штовхав і ні з ким не бився
Фото: Національний Корпус / Telegram

Після конфлікту з позаштатним радником секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергієм Сівохом під час презентації так званої Національної платформи примирення і єдності правоохоронці затримали 15 осіб, згодом 12 із них відпустили. Одному затриманому, ветерану полку "Азов" Олександрові Демидову (позивний Волков), суд уже обрав запобіжний захід.

Печерський районний суд Києва обрав ветерану полку "Азов" Олександрові Демидову (позивний Волков) запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, повідомляє УНІАН.

Демидова затримали 12 березня після конфлікту під час презентації позаштатним радником секретаря РНБО Сергієм Сівохом так званої Національної платформи примирення та єдності.

Адвокат Едуард Вербінець просив суд не обирати Демидову запобіжного заходу, а народний депутат від "Європейської солідарності" Михайло Бондар був готовий узяти ветерана на поруки.

Під час судового засідання Вербінець заявив, що на відео видно, що Демидов не чинив хуліганських дій щодо Сівоха або щодо тих, хто його охороняв (за словами адвоката, це були представники Управління державної охорони).

Демидов сказав на засіданні, що прийшов на захід до Сівоха, тому що йому "стало цікаво". Ветеран зазначив, що його обурили слова Сівоха про примирення і прощення.

"Ми що, маємо вибачити [президента РФ Володимира] Путіна і його армію?" – запитав підозрюваний.

Демидов розповів, що між ним і Сівохом дійсно була суперечка, визнав, що зірвав плакат із назвою події, але запевнив, що нікого не штовхав і ні з ким не бився.

Захист має намір оскаржити обраний запобіжний захід.

"Українська правда" зазначає, що суд має обрати запобіжний захід ще двом підозрюваним: ветеранам АТО Юрію Каплі і Сергію Тамаріну (він очолює київський осередок "Національного корпусу").

12 березня в конгресно-виставковому центрі "Парковий" у Києві Сівохо презентував так звану Національну платформу примирення і єдності, мета якої – встановити діалог між різними регіонами країни. На презентацію прийшли представники партії "Національний корпус" та ветерани полку "Азов" і зірвали захід. Вони назвали Сівоха зрадником і "ватним клоуном", штовхнули в спину, після чого він упав.

Поліція затримала 15 учасників конфлікту і почала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років. Пізніше 12 затриманих відпустили.

Напередодні презентації проєкту, 11 березня, Сівохо назвав війну на Донбасі "внутрішнім конфліктом". Під час презентації активісти та журналісти ставили йому запитання щодо цієї заяви. Він сказав, що на Донбасі йде "гібридна війна" і що це "багатошаровий конфлікт".

Секретар РНБО України Олексій Данілов засудив застосування сили та образи на адресу Сівоха, але підкреслив, що його радник ніколи не був уповноваженим офіційно представляти позицію відомства, зокрема стосовно питань реінтеграції Донбасу.

Коментуючи зрив презентації, Сівохо сказав, що не всі в Україні зацікавлені в установленні миру.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.