Доній: Для когось смерті на Майдані були рубежем, а для когось – посиленням позицій у переговорному процесі G

Доній: Багато хто не помічає, що 28 січня 2014 року за половину "диктаторських законів" проголосувала більшість із трьох опозиційних фракцій
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

У 2014 році представники опозиціі брали участь у "договірняках", оскільки їм пообіцяли  участь в уряді та посади голів обласних адміністрацій у Західній Україні, розповів у інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман екс-нардеп, політичний аналітик Олесь Доній.

У 2014 році для когось смерті на Майдані були рубежем, а для когось – посиленням позицій у переговорному процесі. Таку думку в авторській програмі головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна" висловив колишній народний депутат України, політичний аналітик Олесь Доній.

Екс-депутат зауважив, що у 2014 році він був свідком "договірняків", які його зачепили.

"Зачепило, як і всіх, думаю. Просто про це забувають. Наприклад, люди кажуть, що повинні бути покарані регіонали, які голосували за "диктаторські закони" 16 січня. Але мало хто знає... точніше, не помічає, що 28 січня за половину "диктаторських законів" проголосувала більшість із трьох опозиційних фракцій. Це був той компроміс, якого дійшли [екс-президент України Віктор] Янукович і керівники опозиційних фракцій..." – сказав він.

Доній наголосив, що це були домовленості за участю європейських політиків.

"Їм [представникам опозиції] пообіцяли участь в уряді і [посади голів] обласних адміністрацій у Західній Україні. Для когось смерті на Майдані були рубежем, а для когось – посиленням позицій у переговорному процесі", – сказав він.

Доній: Сила Тимошенко – у регіональній мережі. У Гриценка ж рейтинг перед виборами завжди вищий. Але у нього немає людей, які сваряться на виборчих дільницях. Читайте повний текст інтерв'ю

16 січня 2014 року український парламент ухвалив низку законопроектів, відомих як "диктаторські закони". На сайті Верховної Ради результатів поіменного голосування за деякі із 12 документів немає. Ухвалення пакета законопроектів, які звужували права громадян, стало причиною сутичок 19 січня 2014 року на вулиці Грушевського між протестувальниками з Майдану та міліцією.

Загалом під час Євромайдану в Києві загинуло понад 100 осіб. Їх назвали героями Небесної сотні.

Януковича обрали президентом України у 2010 році. 22 лютого 2014 року, після трьох місяців протестів, Верховна Рада визнала, що він самоусунувся від посади і не виконує своїх обов'язків, після чого було оголошено нові президентські вибори. Того самого місяця Янукович покинув Україну, зараз із сім'єю проживає в Росії.

В Україні Януковича обвинувачують у держзраді. Йому інкримінують три статті Кримінального кодексу: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни), ч. 3 ст. 110 (пособництво в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків).