Дубілет анонсував скорочення Держаудитслужби у вісім разів
Як зазначив міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет, зарплати в Державній аудиторській службі "небезпечно низькі".
Штат Державної аудиторської служби України буде скорочено приблизно у вісім разів – із 3212 до 400 осіб, повідомив 22 жовтня у Facebook міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет.
"Коли я приєднався до Кабміну, я з подивом дізнався, що один з органів, який я координую, – це Державна аудиторська служба України. Раніше – Контрольно-ревізійне управління, те саме легендарне КРУ. Ми плануємо суттєво реформувати цей орган. Останні кілька тижнів ми займалися функціональним аудитом Держаудиту (звучить іронічно). Зараз там працює 3212 людей, і вони отримують небезпечно низькі зарплати. До чого це може приводити, можете здогадатися. Кількість працівників цього органу буде скорочено приблизно до 400", – поінформував Дубілет.
Він також окреслив головні напрями реформи.
"1. Держаудит має фокусуватися на серйозному шахрайстві. Ті працівники, що залишаються, мають бути справжніми професіоналами, що працюють за міжнародними стандартами та ризик-орієнтовними підходами, а не чіплятися до ком. 2. Зараз відбувається певне дублювання функцій між Держаудитом і Рахунковою палатою, а також Держаудитом та силовими органами. Це дублювання треба прибирати. 3. Великі державні компанії мають проходити аудит у приватних аудиторських компаніях (власне, іноді зараз так і відбувається). З іншого боку, чим більше ми приватизуємо, тим менше треба проводити аудит. 4. Згідно зі світовою практикою, ми передаємо Держаудит під Міністерство фінансів", – написав міністр Кабінету Міністрів.
Він зазначив, що "будь-яке масове скорочення державних службовців – це болісний процес".
"Ми будемо співпрацювати з Держпрацею, профсоюзами та іншими сторонами, щоб не кидати просто так людей напризволяще", – додав Дубілет.
30 вересня Кабінет Міністрів України звільнив голову Державної аудиторської служби Лідію Гаврилову. Крім того, як пише "theБабель", Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала справу Гаврилової про недостовірне декларування у Вищий антикорупційний суд. Підозру в декларуванні недостовірних даних ексголові Держаудитслужби оголосили в січні 2018 року. За даними слідства, чиновниця з 2015-го до 2017 року отримала у власність активи, вартість яких значно перевищує її офіційні доходи. Вона купила квартиру і два паркомісця в Києві, позашляховик 2016 року випуску, дорогу меблі й техніку. Під час обшуку вдома у чиновниці детективи виявили золоті злитки та готівку в сумі $112,8 тис. і €8,5 тис.
7 жовтня у Вищому антикорупційному суді України поінформували про закриття справи про ймовірне декларування недостовірних даних Гавриловою.