Джангіров: Ми здобули нову об'єднану силу південного сходу, що складається з політичних важковаговиків
Оголошене сьогодні об'єднання Опозиційного блоку, Партії миру та розвитку, "Відродження", "Довіряй ділам" та партії "Наші" здатне із запасом подолати п'ятивідсотковий бар'єр на виборах до Ради і скласти конкуренцію в мажоритарних округах із кандидатами від "Слуги народу", вважає політолог Дмитро Джангіров.
У політиці не буває "шлюбів із любові", об'єднання бувають тільки з розрахунку, заявив політолог Дмитро Джангіров на своїй сторінці у Facebook. Партії "Опозиційний блок", Партія миру та розвитку, "Відродження", "Довіряй ділам" і "Наші" 7 червня підписали меморандум про спільну участь у позачергових виборах до Верховної Ради.
"Однак із наближенням до виборів виборець починає прагнути до появи політичних союзів за принципом "ох, яка була б гарна пара!" Одразу набігають експерти-політологи, хором співаючи соціологічний марш Мендельсона. Але об'єднання – це складний політичний процес, який потрібно пройти від початку і до кінця. І за певних початкових умов кінця-краю цьому процесові не буде. На відміну від виборчого процесу, який має свої чіткі, законодавчо закріплені дедлайни. А принцип "затягнути переговори до дедлайну й об'єднатися на своїх умовах" – далеко не найкращий стимул навіть для "шлюбу з розрахунку". Тому що для тієї сторони, яку заганяють у цейтнот, об'єднання перетворюється зі "шлюбу з розрахунку" на політичну капітуляцію..." – написав він.
Політолог вважає, що в такому контексті і слід сприймати сьогоднішнє об'єднання.
"Є політичні сили, здатні домовлятися і не здатні. Тому в перших виходить об'єднатися, у других – ні, незважаючи на наявність усіх необхідних умов, окрім доброї волі. Як підсумок, ми здобули нову об'єднану силу південного сходу, що складається з політичних важковаговиків як загальнонаціонального, так і регіонального рівня, здатну не тільки із запасом подолати п'ятивідсотковий бар'єр, але і провести десятки мажоритарних депутатів у жорсткій конкуренції з кандидатами від "Слуги народу". Можливо, нова політична сила нестиме дещо менше романтики, дещо більше прагматизму. Але вона однозначно є альтернативою для геополітичного, економічного і культурного вибору, нав'язаного попередньою владою і продовженого нинішньою", – заявив Дмитро Джангіров.
21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. Він стверджував, що коаліції в парламенті немає вже два роки. 23 травня указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес.