Економіст Герус: Відставка іноземних членів наглядової ради "Нафтогазу" – це серйозні іміджеві втрати для України G

Герус: Зараз відбудеться відкат назад
Фото: Andriy Gerus / Facebook

Охочих обійняти місця іноземних членів наглядової ради НАК "Нафтогаз", які пішли у відставку, тепер буде значно менше, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" економіст Андрій Герус.

Влада України не повинна залишати без уваги рішення іноземних членів наглядової ради компанії "Нафтогаз" піти у відставку, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" економіст Андрій Герус.

"Тут проблема не в самому "Нафтогазі" – відставка членів наглядової ради пов'язана із зовнішнім упливом на роботу компанії. Звичайно, це погана новина. І вона не обов'язково пов'язана із ціною газу. Крім вартості газу, там є ціла низка інших питань. Наприклад, відділення газотранспортної системи від "Нафтогазу", від газових сховищ. Узагалі, члени наглядової ради вже висловлювали своє невдоволення. Адже коли цих людей брали на роботу, їм багато чого наобіцяли. Крім цього, їх змусили подавати електронні декларації. Це, скажімо так, безглузда річ для іноземців. Особливо якщо це люди з репутацією, які приїхали з нормальних країн. Українській владі варто відреагувати на рішення членів наглядової ради. Адже це серйозний крок із їхнього боку", – зазначив Герус.

На його думку, після відставки іноземних членів наглядової ради знайти кваліфікованих фахівців для роботи в Україні стане набагато складніше.

"З людьми треба було спілкуватися і шукати компромісні рішення, щоб їм не доводилося йти у відставку. Саму реформу "Нафтогазу" дуже важко і довго просували, цих людей непросто було знайти. Зараз відбудеться відкат назад. Загалом має бути динаміка, щоб реформа приносила результат. А якщо динаміки немає і все стоїть на місці, то, звичайно, жодного ефекту ухвалення непопулярних рішень не принесе. Думаю, тепер охочих обійняти місця членів наглядової ради, які пішли у відставку, буде значно менше. Залучити кваліфікованих фахівців до роботи в нашій країні стане набагато складніше. Однозначно відставка іноземних членів наглядової ради "Нафтогазу" – це серйозні іміджеві втрати для України", – підкреслив Герус.

У травні 2016 року було сформовано наглядову раду НАК "Нафтогаз України" в особі громадян Великобританії Маркуса Річардса, Чарльза Проктора і Пола Ворвіка. Від Кабінету Міністрів до ради увійшла Юлія Ковалів, яка очолила її, від Адміністрації Президента – Володимир Демчишин.

29 березня 2017 року Кабмін збільшив кількісний склад наглядової ради НАК "Нафтогаз України" з п'яти до семи осіб.

3 квітня Ковалів подала у відставку, замість неї наглядову раду очолив Ворвік.

5 вересня стало відомо про відставку із наглядової ради Чарльза Проктора.

19 вересня Пол Ворвік і його співвітчизник Маркус Річардс також повідомили керівництву "Нафтогазу" про свою відставку у зв'язку з тим, що український уряд не виконує програми реформування компанії. Отже, наглядову раду покинули всі його іноземні члени.