Екс-міністр економіки Суслов про подання ГПУ на Вілкула: Це спроба вибити одного з реальних кандидатів від Південно-Східної частини України
Докази, які подав на свій захист у регламентному комітеті нардеп від Опозиційного блоку Олександр Вілкул, свідчать на його користь, уважає колишній міністр економіки України, кандидат економічних наук Віктор Суслов.
Подання генерального прокурора на зняття недоторканності з нардепа від Опозиційного блоку Олександра Вілкула пов'язано з початком передвиборчої боротьби, заявив в ефірі NewsOne 8 жовтня колишній міністр економіки України, кандидат економічних наук Віктор Суслов.
"Усе це пов'язано з початком передвиборчої боротьби. А Вілкул, нагадаємо, уже позиціонує себе, як один із кандидатів у президенти. У цих умовах треба бути з ним обережним, із його переслідуванням, якщо це – спроба вибити одного з реальних кандидатів, який претендує бути представником Південно-Східної частини України, то, звичайно, у демократичній країні це неприпустимо", – зазначив він.
Суслов вважає, що докази, які подав на свій захист у регалментному комітеті Вілкул, свідчать на його користь.
"Дуже схоже, що все це подання політично мотивоване. Звичайно, остаточно це може встановити суд, якщо справа дійде до суду. Але дуже багато депутати можуть зрозуміти із самого змісту матеріалів. Якщо те, що говорить Вілкул, документально підтверджується: і збереження землі у державній власності, і те, що це – звичайна практика, яка є у багатьох обласних організаціях, і нікого не притягують. І той факт, що ухвалені раніше, ще 2011 року, рішення не було оскаржено ні прокуратурою, ні жодними зацікавленими організаціями, не було звернень до суду, то, звичайно, так чи інакше ці документи свідчать на користь Вілкула", – підкреслив екс-міністр.
Вілкул був головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації з березня 2010 року до грудня 2012-го, потім до лютого 2014 року він обіймав посаду віце-прем'єра. Із листопада 2014 року – нардеп від Опозиційного блоку.
Подання щодо Вілкула генпрокурор Юрій Луценко вперше передав до Ради 25 травня. 19 червня у регламентному комітеті Ради заявили, що його члени не отримали відповіді на свої запитання щодо цього подання, тому повернули документи спікеру парламенту Андрієві Парубію, щоб він звернувся до генпрокурора за відповідними роз'ясненнями. 18 вересня Луценко повторно вніс подання на Вілкула.
За версією слідства, у 2011 році Вілкул, перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, незаконно передав земельні ділянки в Нікопольському районі в оренду ПАТ "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат". Другий епізод, який ГПУ інкримінує депутату, стосується зміни цільового призначення земельних ділянок ТОВ "АРТ ЛЕНД" у Дніпропетровському районі.
Вілкул заявив, що обидва епізоди сфальсифіковано, "щоб збити його зі всіх виборів".
За підсумками засідання 8 жовтня Регламентний комітет Верховної Ради підтримав передання подання на зняття недоторканності з Вілкула в сесійний зал з окремими зауваженнями і відклав публікацію свого рішення на два дні.