Міклош заявив, що без співпраці з МВФ Україну чекає дефолт
Колишній міністр фінансів Словаччини, керівник групи радників прем'єр-міністра України Іван Міклош уважає, що Україні потрібно продовжувати реформи і не припиняти співпраці з Міжнародним валютним фондом.
У передвиборчий період в Україні необхідно зберегти досягнення від уже впроваджених реформ, а також продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це заявив колишній міністр фінансів Словаччини, керівник групи радників прем'єр-міністра України Іван Міклош в ефірі "Громадського".
"Це макрофінансова стабільність. Для цього потрібно зберегти і продовжувати програму Міжнародного валютного фонду. Без продовження співпраці з МВФ буде провал, буде дефолт. Це було б дуже-дуже погано", – пояснив він.
Міклош додав, що Україні потрібно продовжувати приватизацію і проводити земельну реформу.
"Також потрібно продемонструвати прогрес у реформі правоохоронних органів й у сфері верховенства права", – розповів він.
Екс-міністр фінансів зазначив, що Києву потрібно завершити створення антикорупційного суду і продовжувати реформи після виборів.
"Потім, я думаю, Україна буде мати дуже гарне майбутнє", – підсумував Міклош.
Останній меморандум про співпрацю Україна і МВФ підписали в березні 2015 року, протягом чотирьох років Фонд має виділити Україні $17,5 млрд. У межах цієї програми український уряд одержав уже чотири транші на загальну суму $8,7 млрд.
У травні 2017 року у МВФ повідомили, що для завершення перегляду програми очікують від влади забезпечення парламентської підтримки земельної, пенсійної реформ, антикорупційних законопроектів та інтенсифікації приватизаційних процесів.
12 липня 2018 року в Національному банку України заявляли, що неотримання траншу МВФ становить загрозу фінансуванню бюджетних витрат, а Європейська бізнес-асоціація попереджала про ризик дефолту.
Місія МВФ приїде до Києва з 6-го до 19 вересня для обговорення економічної політики і фінансової допомоги Україні.
12 червня голова Національного банку України Яків Смолій зазначив, що візит місії МВФ в Україну залежить від перегляду Києвом тарифів на газ і досягнення збалансованого державного бюджету.