Екс-соратнику Януковича побудували 37-метрову яхту вартістю понад €13 млн – розслідування
Орієнтовна вартість яхти Santa Maria T, замовленої екс-соратником колишнього президента України Віктора Януковича Антоном Пригодським, становить €13,2 млн без ПДВ, дізналося "Громадське".
Один із колишніх соратників екс-президента України Віктора Януковича Антон Пригодський через офшорну компанію на Мальті замовив будівництво 37-метрової яхти Santa Maria T вартістю понад 13 млн євро. Про це повідомляє "Громадське", журналісти якого взяли участь у розслідуванні, що дістало назву Paradise Papers або "Документи райських островів".
Згідно з розслідуванням, восени 2013 року Пригодський зареєстрував на Мальті компанію TUC Limited, основною діяльністю якої є "здійснення судноплавної діяльності", зокрема придбання суден. У 2014 році на її рахунках з'явилося понад 5,5 млн євро.
"Імовірно, це перша частина з тих грошей, які Пригодський вклав у будівництво яхти", – зазначає "Громадське".
Журналісти звернулися до голландської суднобудівної компанії під виглядом клієнтів з України і дізналися, що орієнтовна вартість яхти становить 13,2 млн євро без податку на додану вартість, а для яхти Santa Maria T – це приблизно 30%.
За європейськими законами, щоб судно могло ходити водами Євросоюзу, власник має сплатити податок на додану вартість на території ЄС. Саме тому яхту замовляли через мальтійську фірму – це фактично офшори, вони дають змогу не платити ПДВ на території ЄС, ідеться в розслідуванні.
За допомогою сервісу Marine Traffic журналісти відстежили переміщення Santa Maria T. Виявилося, що в той самий час і в тих самих локаціях, у яких перебувала яхта, робила свої фотографії в Instagram онука Пригодського Наталія Зінькова.
Пригодський був народним депутатом VII скликання від Партії регіонів, журналісти називали його "сірим кардиналом" партії.
5 листопада журналісти проекту "Слідство.Iнфо" опублікували розслідування про офшори президента України Петра Порошенка, посилаючись на документи внутрішнього архіву юридичної компанії Appleby із Бермудських островів, які дістали назву Paradise Papers або "Документи райських островів".
Загалом у Paradise Papers згадують імена понад 120 політиків із майже 50 країн світу, а також підприємств, спортсменів, бізнесменів та інших високопоставлених осіб.