Експерт про створення банку в "Укрпошті": Ще один мертвий вантаж, який потрібно рятувати
Якщо "Укрпошта" хоче одержати ліцензію на здійснення банківської діяльності, то їй потрібно буде, щонайменше, продемонструвати ефективність своєї діяльності і навчитися жити без дотацій, заявив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Єгор Киян.
Законопроєкт №2788 "Про внесення змін до деяких законів України щодо залучення операторів поштового зв'язку до надання фінансових послуг" становить ризики розбалансування фінансового ринку і додаткових бюджетних витрат. Про це пише "Апостроф" із посиланням на коментар експерта Міжнародного центру перспективних досліджень Єгора Кияна.
"Держава дозволяє "Укрпошті" виконувати непрофільні функції, які не пов'язані з поштовою діяльністю, компенсуючи їй витрати на таку непрофільну діяльність із державного бюджету, – зазначив він. – Ще один державний банк на ринку нам не потрібен".
За його словами, державі раніше вже дісталися банки з безліччю "поганих" кредитів.
"Тому у випадку з "Укрпоштою" не хотілося б, щоб з'явився ще один мертвий вантаж, який потрібно буде рятувати, дотувати тощо", – сказав Киян.
Експерт зазначив, що якщо "Укрпошта" хоче одержати ліцензію на здійснення банківської діяльності, то їй потрібно буде, щонайменше, продемонструвати ефективність своєї діяльності, навчитися жити без дотацій.
"І робити це вона має без використання бренда "Укрпошта" і наявних у компанії активів", – підкреслив Киян.
Як зазначає експерт, запуск банку на базі "Укрпошти" – витратна ініціатива для держави, оскільки новій фінансовій установі можуть знадобитися дотації. Також несприятливою для запуску банку залишається ситуація у фінансовому секторі – частка держустанов перевищила 50% і, відповідно, виникає ризик державної монополії в секторі, підкреслює "Апостроф".
2019 року, за даними "Українських новин", "Укрпошта" отримала з держбюджету дотації на 500 млн грн на компенсацію витрат із доставки пенсій та інших видів виплат населенню.