Голова групи "Відродження" про медреформу: Голосувати за цю псевдореформу – це катастрофа для українців
Голова депутатської групи "Партія "Відродження" Віктор Бондар звернувся до всіх парламентських фракцій і депутатських груп із закликом не голосувати за урядову реформу охорони здоров'я.
За запропонований урядом проект реформи охорони здоров'я не можна голосувати, заявив під час засідання погоджувальної ради у вівторок керівник депутатської групи "Партія "Відродження", народний депутат Віктор Бондар. Він уважає, що "ані урядовці, ані міністр не розуміють справжніх її наслідків", повідомляє сайт політичної сили.
"Головне завдання Міністерства охорони здоров'я – це охорона здоров'я, а не знищення української нації. Міністр, яка сьогодні виконує обов'язки, тільки робить вигляд, що переймається долею України та здоров'я українців. Насправді це її турбує не більше, ніж питання, наприклад, розвитку вугільної галузі в одній із африканських країн. Наша депутатська група не голосувала за медичну реформу в першому читанні, і зараз ми хочемо звернутись до колег по парламенту: голосувати за цю псевдореформу – це катастрофа для українців", – заявив Бондар.
Політик уважає, що запропонована Кабміном реформа не передбачає системи медичного страхування, натомість пропонує створити новий корупційний орган.
"Ми запитуємо: для чого створювати Національну службу здоров'я? А відповідь єдина – для того, щоб пропустити через "своїх" людей і витратити на закупівлю ліків колосальні мільярдні потоки. Більше того, під егіду Національної служби здоров'я є бажання "загнати" всі районні, міські, обласні лікарні і змусити їх їздити до Києва з простягнутою рукою за коштами на фінансування своїх медичних закладів. Це корупційна система, яка заново будується під егідою псевдореформаторів. Тому звертаємося до вас, шановні колеги, якщо у когось ще є совість і хтось дійсно думає про здоров'я нації, – потрібно зупинитися і не робити дурні кроки, які нам пропонує уряд", – закликав голова депутатської групи.
У листопаді 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив концепцію реформування системи охорони здоров'я. Реформу розраховано на три роки.
Наприкінці серпня уряд повідомив, що розраховує на ухвалення парламентом двох законопроектів у межах медичної реформи – №6327 і №6604. "Ми відходимо від практики фінансування закладів охорони здоров'я, ліжко-місць. Ми будемо фінансувати конкретну медичну послугу", – наголосив глава уряду Володимир Гройсман. Законопроект №6327 депутати взяли за основу 8 червня, проектом пропонується ввести поняття "державного гарантованого пакету" – певного обсягу медичних послуг та лікарських засобів, які держава зобов'язується оплачувати за заздалегідь встановленим єдиним тарифом, законопроект №6604 у залі ще не розглядали.
Президент України Петро Порошенко закликав "не затягувати ситуації" з реформою охорони здоров'я.
Народний депутат від Блоку Петра Порошенка, голова комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець назвала медичну реформу "спланованим геноцидом українців".
19 вересня під будівлею Ради медики влаштували акцію протесту проти ухвалення реформи.