Голова української делегації в ПАРЄ Ясько: Ми не можемо ігнорувати Росію
Голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, народна депутатка від "Слуги народу" Єлизавета Ясько повідомила, що в неї великий досвід спілкування з російськими політиками та дипломатами, і підкреслила, що знає "як із цими людьми спілкуватися".
Голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи Єлизавета Ясько в інтерв'ю виданню LB.ua, опублікованому 29 вересня, висловила думку, що відмовлятися від спілкування із РФ неправильно.
"Відмовлятися від спілкування з росіянами – це, я вважаю, неправильно. Ми не можемо ігнорувати Росію. Ми маємо захищати свої інтереси, але знати, що відбувається", – підкреслила Ясько.
Вона зазначила, що не боїться спілкування із представниками РФ у ПАРЄ.
"Я за своє життя зняла три документальні фільми про КДБ; я спілкувалася з величезною кількістю російських дипломатів, політиків. А ще я навчалася в Москві, до речі, є така сторінка в біографії. Я закінчила МДУ, була там у найцікавіший час – у 2013–2014 роках. Мене там, м'яко кажучи, не завжди сприймали нормально. Я знаю, як із цими людьми спілкуватися, і вважаю це, навпаки, тільки плюсом", – підкреслила Ясько.
Вона сказала, що спілкувалася з російськими дипломатами під час навчання у британському Оксфорді.
"Там було дуже багато зустрічей. Я відвідувала різні лекції, наприклад Ксенії Собчак. Я навчалася у школі державного управління, я політолог, для мене політика завжди була цікавою", – додала голова української делегації.
У ніч на 25 червня 2019 року ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, яка дала змогу делегації Росії повернутися в асамблею. 26 червня ПАРЄ 116 голосами (проти – 62, утрималися – 15) ухвалила резолюцію про підтвердження повноважень делегації РФ без обмежень. Українські депутати заявили, що на знак протесту залишають сесію асамблеї.
Представники делегацій України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії зачитали заяву про спільні дії у зв'язку із кризою в ПАРЄ, спричиненою зняттям санкцій із Росії, пізніше до цієї декларації доєдналася делегація Швеції. Ці вісім країн підготують спільну резолюцію щодо ситуації в асамблеї.
1 липня комітет Верховної Ради в закордонних справах рекомендував українському парламенту припинити участь постійної делегації в роботі ПАРЄ до надання висновків Венеціанської комісії щодо повноважень делегатів від Держдуми РФ, обраних за участю мешканців окупованого Криму.
23 вересня українська делегація в ПАРЄ прийняла заяву про відмову від участі в найближчій сесії.
У вересні Верховна Рада сформувала новий склад української делегації в ПАРЄ, однак вона заявила про відмову брати участь в осінній сесії на знак протесту.
Сьогодні у Страсбурзі відкрилася сесія ПАРЄ. На ній неформально присутні деякі члени української делегації.
Член делегації, нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко розповів, що делегації Латвії, Литви, Грузії та Естонії спільно з Україною ухвалили рішення бойкотувати відкриття осінньої сесії ПАРЄ і заходів із відзначення 70-річчя Ради Європи.