Нардепка Ясько: Ми на 100% були впевнені, що стара делегація України в ПАРЄ до кінця року збереже свої повноваження
Верховна Рада дізналася про анулювання повноважень старого складу української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи з внутрішнього чату, повідомила глава нової делегації України в ПАРЄ, нардепка від "Слуги народу" Єлизавета Ясько.
Депутати Верховної Ради були впевнені, що старий склад української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи збереже свої повноваження до кінця 2019 року. Про це глава нової делегації в ПАРЄ, нардепка від пропрезидентської фракції "Слуга народу" Єлизавета Ясько заявила в інтерв'ю виданню LB.ua, опублікованому 29 вересня.
"Ми на 100% були впевнені, що стара делегація до кінця року збереже свої повноваження. А зараз ПАРЄ трактує все по-іншому. Ми зараз розбираємося, що це означає і чи не трактує знову секретаріат ПАРЄ норми і правила організації, виходячи із ситуативних політичних вигод", – сказала вона.
Ясько стверджує, що, згідно з правилами ПАРЄ, повноваження старої делегації мають зберігатися до того моменту, поки асамблею не повідомили про це офіційно.
"Стара делегація офіційно могла їхати згідно з їхніми правилами. Ми дізналися про ануляцію в нашому внутрішньому чаті. Наш секретаріат теж почав з'ясовувати всі обставини", – сказала вона.
Журналістка запитала, чи збереглися б повноваження старої делегації, якби на сайті Верховної Ради не опублікували складу нової.
"Чесно кажучи, в цьому питанні потрібно юридично розбиратися... За правилами, про які я знаю, голова Верховної Ради надсилає лист на генерального секретаря, а той підтверджує участь", – відповіла Ясько.
Вона підкреслила, що голова українського парламенту Дмитро Разумков не надсилав такого листа в ПАРЄ.
"Офіційного документа про участь ми не подаємо. Це виключно наше рішення", – додала глава делегації.
Вона повідомила, що сама представлятиме Україну на осінній сесії ПАРЄ, яка розпочнеться 30 вересня.
1 липня 2019 року комітет Верховної Ради у закордонних справах рекомендував українському парламенту припинити участь постійної делегації у роботі ПАРЄ через повернення в асамблею представників Росії. РФ позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року, відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі, але в червні 2019 року її делегацію повернули в асамблею.
23 вересня українська делегація в ПАРЄ ухвалила заяву про відмову від участі у найближчій сесії.
У вересні Верховна Рада сформувала новий склад української делегації в ПАРЄ, однак вона заявила про відмову брати участь в осінній сесії на знак протесту.
"Європейська правда" писала, що секретаріат Парламентської асамблеї Ради Європи надіслав на адресу нової делегації Верховної Ради в ПАРЄ лист, у якому ставить під сумнів повноваження старої, яка продовжує представляти Україну в асамблеї.
Член нової делегації, нардеп із фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко підтвердив отримання такого повідомлення і заявив, що 30 вересня Україну можуть позбавити права брати участь у роботі не тільки сесії, але і комітетів, якщо країна не скерує у ПАРЄ нову делегацію.