Голова "Відродження" про медреформу: Про збільшення зарплат медикам не йдеться, а більшість українців не зможе отримати медичну допомогу
Законопроект МОЗ не дає відповіді на запитання, чи вводять медичне страхування і як зміняться заробітні плати лікарів, тому депутатська група "Партія "Відродження" не голосуватиме за реформу охорони здоров'я, заявив голова парламентської групи Віктор Бондар.
Депутатська група "Партія "Відродження" не бачить логіки у медичній реформі, тому голосувати за урядовий законопроект у другому читанні не буде. Про це на засіданні погоджувальної ради голів фракцій заявив керівник депутатської групи "Партія "Відродження" Віктор Бондар, передає офіційний сайт політичної сили.
"Ми не будемо голосувати за медичну реформу у другому читанні, оскільки ми не бачимо логіки цієї реформи. Законопроект МОЗ не дає відповіді на питання, чи буде запроваджене медичне страхування в нашій державі, а також про те, як будуть змінюватися заробітні плати лікарів. Наразі про збільшення зарплат медикам не йдеться, а більшість українців не зможе отримати медичну допомогу", – заявив політик.
Нардеп додав, що створення Національної служби здоров'я, що передбачено законопроектом, становить загрозу реформі, оскільки буде дублювати функції МОЗ і може стати причиною корупції.
"До функцій Національної служби здоров'я пропонується віднести закупівлю ліків, медичного обладнання, а також укладання прямих договорів із лікарнями щодо їх державного фінансування. Такий обсяг повноважень, на нашу думку, буде породжувати корупцію. Адже кожен головний лікар у країні буде зобов'язаний приїжджати до Національної служби здоров'я для того, щоб укладати контакт на отримання держфінансування. Наскільки я розумію, лікарям доведеться приїжджати не із "пустими руками" і домовлятися, скільки коштів він отримає на районну, міську лікарню чи обласну лікарню. По суті, це буде просто здирництво і корупція національного масштабу. Ми категорично не підтримуємо таку пропозицію", – заявив Бондар.
У листопаді 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив концепцію реформування системи охорони здоров'я. Реформа розрахована на три роки.
8 червня Верховна Рада взяла за основу законопроект №6327 про державні фінансові гарантії у медицині. За допомогою них пропонують увести поняття "державного гарантованого пакета" – певного обсягу медичних послуг та лікарських засобів, які держава зобов'язується оплачувати за заздалегідь установленим єдиним тарифом, затверджуваним Кабміном щорічно.
Спікер парламенту Андрій Парубій пообіцяв, що медреформу розглянуть під час осінніх засідань. 11 вересня президент України Петро Порошенко закликав "не затягувати ситуацію" з реформою охорони здоров'я.