Глави МЗС Туреччини, Румунії і Польщі підтримали вступ України в НАТО
Грузія та Україна мають приєднатися до НАТО для зміцнення безпеки в чорноморському регіоні. Про це йшлося на зустрічі міністрів закордонних справ Туреччини, Польщі й Румунії в Анкарі 19 квітня.
Україна та Грузія мають стати членами НАТО – це сприятиме зміцненню безпеки в Чорноморському регіоні, яку своїми діями підриває РФ. Про це йшлося на тристоронній зустрічі міністрів закордонних справ Туреччини, Польщі й Румунії в Анкарі 19 квітня, пише агентство "Укрінформ".
"З точки зору безпеки наші країни стикаються зі схожими проблемами... Такі країни, як Грузія та Україна, повинні приєднатися до НАТО", – зазначив на спільній прес-конференції міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану.
Він нагадав, що його держава не визнає анексії Криму Росією.
Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу додав, що Анкара також підтримує курс України на НАТО.
"Ми особливо хочемо допомагати країнам у цьому регіоні. Україна – одна з цих країн. Ми прибічники того, що Грузія повинна бути включена в НАТО якомога швидше", – підкреслив Чавушоглу.
Міністри закордонних справ Туреччини, Польщі та Румунії домовилися провести ще одну зустріч у тристоронньому форматі 15 липня.
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити в НАТО.
За даними опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного у січні 2019 року, вступ України в НАТО підтримує 46% українців, 32% – проти цього кроку. У грудні 2018 року за вступ України в НАТО виступало 44% опитаних, проти також було 32%.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі і НАТО. Того самого дня Рада схвалила проект постанови, яким закликала НАТО надати Україні план дій щодо членства.
17 березня президент України Петро Порошенко заявив, що питання про план дій щодо членства в НАТО для України можна буде порушити в грудні 2019 року на лондонському саміті Альянсу. 10 квітня Порошенко затвердив національну програму співробітництва з НАТО на 2019 рік.