Голосний: В Україні, де середня зарплата $400, застава для участі у президентських перегонах $92 тис. – це дискримінація за майновою ознакою G

Голосний: Суддя дійшов висновку, що оплата 2,5 млн грн застави – це "ознака серйозності кандидата"
Фото: Максим Голосной / Facebook

Норма закону про вибори президента України, за якою кандидати на пост зобов'язані вносити заставу 2,5 млн грн для реєстрації, суперечить Конституції, заявив в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" голова Єлизаветівської сільської ради Дніпропетровської області Максим Голосний.

Застава 2,5 млн грн для реєстрації громадянина кандидатом у президенти України – це штучно створена перешкода і дискримінація за майновою ознакою, заявив в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" голова Єлизаветівської сільської ради Дніпропетровської області Максим Голосний.

"Усім зрозуміло, що в державі, де пенсія менш ніж $100, а середня зарплата на рівні $400, застава $92 тис. – це штучно створена перешкода, дискримінація за майновою ознакою", – сказав Голосний.

Він нагадав, що обмеження для участі у президентських перегонах установлює Конституція України, і в цьому документі не прописано фінансових вимог до учасників.

"Є Конституція, яка встановлює виняткові обмеження, а саме: кандидат має проживати на території України не менш ніж 10 років, володіти українською мовою, не бути судимим тощо. Порядок проведення виборів визначає закон, який установлює, що необхідно надати автобіографію, передвиборчу програму, фотознімок кандидата, – це нормально. А застава 2,5 млн грн ($92 тис.) – це обмеження", – підкреслив співрозмовник.

Голосний: Мало хто розуміє, що зараз уся Україна платить офшорним компаніям кіпрського походження гроші за газ, якого ті не мають. Повний текст інтерв'ю

Чиновник повідомив, що звертався до суду з позовом про визнання дискримінацією вимоги про оплату застави, однак програв справу.

"Суддя (до речі, колишній російський кадровий військовий) дійшов висновку, що оплата 2,5 млн грн застави – це не штучно створена перешкода чи дискримінація, а "ознака серйозності кандидата". Тобто 90% українців – люди, які ніколи в руках не тримали 2,5 млн грн, – несерйозні і не мають права претендувати на посаду президента. А коли бідні вибирають багатих – це серйозно?" – зазначив Голосний.