Голова ЦВК закликала Верховну Раду якнайшвидше визначитися із системою виборів в Україні
Центральна виборча комісія надіслала до парламенту листа, у якому поінформувала про готовність приєднатися до роботи над проектом Виборчого кодексу, сказала голова комісії Тетяна Сліпачук.
6 листопада голова Центральної виборчої комісії України Тетяна Сліпачук під час "круглого столу" у Верховній Раді, який був присвячений загрозі російського втручання в українські вибори, закликала українських парламентаріїв не затягувати і визначитися з виборчим законодавством, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Я дуже вас прошу не підвішувати в повітрі Центральну виборчу комісію щодо того, яким чином у нас відбуватимуться вибори", – сказала Сліпачук.
Голова ЦВК нагадала, що наразі на розгляді парламенту перебуває проект Виборчого кодексу, який Верховна Рада затвердила в першому читанні.
Вона додала, що ЦВК надіслала до парламенту листа, у якому поінформувала про готовність членів комісії приєднатися до роботи над проектом кодексу.
"Ми бачимо також питання. Якщо вони не будуть врегульовані зараз, під час прийняття кодексу, а потім ми не зможемо врегулювати їх точковими змінами до відповідних законів про вибори президента або вибори народних депутатів, ми отримаємо багато питань, що будуть перешкодою під час виборів", – підкреслила Сліпачук.
7 листопада 2017 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу України, який внесли спікер парламенту Андрій Парубій, нардепи від Блоку Петра Порошенка Олександр Черненко і від "Народного фронту" Леонід Ємець. Законопроект підтримало 226 нардепів. Парламентські вибори пропонують проводити за системою регіональних відкритих списків, а бар'єр встановити на рівні 4%.
На виборах у сільські, селищні, районні, районні в містах і міські ради малих міст (до 90 тис. виборців) пропонують багатомандатну мажоритарну систему, коли в окрузі перемагає не один кандидат, як сьогодні, а від двох до чотирьох кандидатів залежно від кількості виборців.
На виборах в обласні ради і міськради великих міст (від 90 тис. виборців) також пропонують систему відкритих списків.
У липні Парубій заявляв, що, найімовірніше, Верховна Рада розгляне Виборчий кодекс у другому читанні восени 2018 року.
Парламентські вибори маю відбутися в Україні у 2019 році.