Парубій: Передбачаю, що, швидше за все, Виборчий кодекс Рада розглядатиме восени

Парубій про Виборчий кодекс: Напевно, було б небезпечним, щоб ми увійшли в розгляд законопроекту і не встигли просто його розглянути й ухвалити рішення
Фото: rada.gov.ua

Робоча група при профільному комітеті українського парламенту пройшла більше ніж половину з 4,5 тис. поправок до проекту Виборчого кодексу, зазначив спікер Верховної Ради Андрій Парубій.

Верховна Рада, найімовірніше, почне розглядати у другому читанні проект Виборчого кодексу восени 2018 року. Про це на брифінгу 2 липня сказав спікер парламенту Андрій Парубій, пише УНІАН.

Він зазначив, що робоча група при профільному комітеті пройшла більше ніж половину з 4,5 тис. поправок до документа.

"4,5 тис. поправок – це більш як один тиждень... Напевно, було б небезпечним, щоб ми увійшли в розгляд законопроекту і не встигли просто його розглянути й ухвалити рішення. Тому я передбачаю, що, швидше за все, Виборчий кодекс буде розглядатися восени", – сказав голова Верховної Ради.

Він упевнений, що проект Виборчого кодексу має бути ухвалено до виборів у 2019 році.

"Коли ми говоримо, що парламентські вибори мають бути в останню неділю жовтня [2019 року], я передбачаю, щоб ми увійшли в розгляд Виборчого кодексу ще у вересні. Якщо комітет не дасть швидше свого рішення", - додав він.

Парубій упевнений, що якщо законопроект почнуть розглядати у вересні 2018 року, його можуть ухвалити на початку жовтня.

7 листопада 2017 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу України, який внесли Парубій, нардепи від Блоку Петра Порошенка Олександр Черненко і від "Народного фронту" Леонід Ємець. Законопроект підтримали 226 нардепів. Парламентські вибори пропонують проводити за системою регіональних відкритих списків, а бар'єр встановити на рівні 4%.

На виборах у сільські, селищні, районні, районні в містах і міські ради малих міст (до 90 тис. виборців) пропонують багатомандатну мажоритарну систему, коли в окрузі перемагає не один кандидат, як сьогодні, а від двох до чотирьох кандидатів залежноо від кількості виборців.

На виборах в обласні ради і міськради великих міст (від 90 тис. виборців) також пропонують систему відкритих списків.