Гончаренко про імпорт електроенергії з Росії: Відбулася страшна маніпуляція і фейкове припинення імпорту з РФ

Олексій Гончаренко: Як просто такий фантик на цукерці написали, що забороняється, а насправді залишили Білорусь, залишили перетоки, не дали визначень
Фото: Олексій Гончаренко / Facebook

Усупереч твердженням голови енергетичного комітету Ради, нардепа від "Слуги народу" Андрія Геруса ухвалений парламентом законопроєкт №2233 не заборонив імпорту електроенергії з Росії, заявив нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко. Він вважає, що Герус ввів громадськість в оману.

Можливість імпортувати російську електроенергію в Україну залишилася, незважаючи на ухвалений законопроєкт №2233 – документ дозволяє імпорт електроенергії з РФ на ринок "на добу наперед", також дозволено постачання електроенергії з Білорусі, яка продає в Україну російську електроенергію транзитом, заявив нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко в коментарі "Главкому".

Заяви голови енергетичного комітету Верховної Ради, нардепа від "Слуги народу" Андрія Геруса про припинення імпорту електроенергії з Росії він назвав фейком,

"Прийняли закон №2233. Юристи почали дивитися, і вже у пресі почали виникати такі речі, що відбулася суттєва маніпуляція. Вставлена фраза про заборону російського імпорту в закон, юридично взагалі не визначено, що це таке: з території Росії, чи від резидентів Росії, чи по електромережах Росії. Заявляють, що, по суті, імпорт залишився можливий, а ця фраза просто як мир у всьому світі, – сказав Гончаренко. – Відбулася найстрашніша маніпуляція і фейкове припинення імпорту з Російської Федерації. Як просто такий фантик на цукерці написали, що забороняється, а насправді залишили Білорусь, залишили перетоки, не дали визначень. І хоча, я так думаю, що все ж таки там прямого імпорту не буде за договорами, але використовуючи цей ринок на добу. Тобто ми бачимо, що просто, зіштовхнувшись із такою хвилею обурення всього українського суспільства, Герус, на жаль, просто пішов шляхом усе залишити як є, але зробити вигляд, що начебто щось відмінили".

Імпорт електроенергії з РФ після чотирирічної перерви став можливим унаслідок правки, внесеної Герусом в ухвалений 18 вересня закон України "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії". Із 1 жовтня розпочався комерційний імпорт електроенергії з Росії.

4 грудня парламент ухвалив ще один законопроєкт – №2233 "Про внесення змін до закону України "Про ринок електричної енергії". Видання "Главком" зазначає, що поправка Геруса до цього документа зберігає можливість постачання російської електроенергії на ринку "на добу наперед" і залишає вільний імпорт із Білорусі.

У Верховній Раді створили міжфракційне депутатське об'єднання "Енергетична незалежність та безпека України", покликане протистояти енергетичному шантажу з боку РФ, а також для протидії тим парламентарям, які працюють проти інтересів України.

У листопаді середньодобовий обсяг імпорту російського струму зріс майже втричі порівняно з жовтнем, імпортована з РФ електроенергія в окремі дні листопада займала 15% ринку України, заявив у своєму блозі на сайті LIGA.net політолог Петро Олещук.

Збереження нинішніх обсягів імпорту електроенергії з РФ загрожує зупинкою 75% українських вуглевидобувних підприємств і більшості атомних блоків, попередили у Федерації роботодавців ПЕК. Про це 22 листопада з посиланням на лист федерації президенту, прем'єру, секретарю РНБО і голові НКРЕКП писало видання Depo.