Гончарук анонсував підвищення зарплат деяким категоріям лікарів на 30%
Із 1 квітня в Україні стартує другий етап медреформи, повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.
У 2020 році планують підвищення зарплат для деяких категорій лікарів на 30%. Про це 2 березня під час брифінгу заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Говорячи про приймальні відділення, хочу сказати, що через місяць у нас почнеться ще одна, медична, реформа. Про неї зараз багато говорять, і навколо цього багато маніпуляцій. Я хотів би внести ясність: це дуже правильна річ, яка повинна стартувати з 1 квітня. Вона призведе до того, що для окремих лікарів зарплата буде підвищена до 30%. За окремими розрахунками, в окремих лікарнях навіть більше. І що найголовніше – для українців уперше, мабуть, з'явиться справжня безкоштовна медицина. Це окремі послуги, які включені до гарантованого пакета", – сказав Гончарук.
Він підкреслив, що до квітня є ще час на організаційні моменти, зокрема планують переглянути мережу опорних лікарень.
"Реформа планувалася досить давно, без реальних розрахунків... Станом на сьогодні в нас уже є цифри зі всіх регіонів, за якими Національна служба здоров'я зможе розрахувати точну модель опорних лікарень... Побоювання щодо закриття окремих лікарень не підтвердилися. Звичайно, ніхто нічого закривати не повинен. Адміністративно до реформ ми готові, але найближчий місяць буде дуже важким, зокрема з комунікаційної точки зору", – сказав Гончарук.
На цьому етапі українці отримають гарантований пакет медпослуг, тому що запрацює програма медичних гарантій.
Програма медичних гарантій містить первинну допомогу, екстрену, амбулаторно-поліклінічну – це послуги профільного лікаря, до якого скерував сімейний лікар; стаціонарну, паліативну медичну допомогу – обслуговування невиліковних хвороб (знеболювання, допомога родинам пацієнтів, підтримка життєдіяльності, догляд за пацієнтом); медичну реабілітацію; медичну допомогу у зв'язку з пологами і реімбурсацію лікарських засобів (програма "Доступні ліки").
19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №6327 про медичну реформу. Згідно з документом, держава гарантує цілковиту оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводу вагітності та пологів. Закон набув чинності 30 січня 2018 року.
Перший етап медичної реформи розпочався 2 квітня 2018 року. На цьому етапі українці обирали сімейного лікаря і підписували з ним декларацію.
Другий етап реформи мав стартувати 1 липня 2019 року (пацієнтам мали почати надавати послуги за програмою "Безкоштовна діагностика"), але його запуск відклали. У підсумку з 1 липня розпочалася підготовка до наступного етапу реформи (вона передбачає комп'ютеризацію лікарень, їх оснащення належним обладнанням тощо).