Гончарук не йде у відставку, Яременка звільнено з посади голови комітету Ради. Головне за день G

Гончарук залишається на посаді прем'єра
Фото: EPA

"ГОРДОН" подає огляд основних подій п'ятниці, 17 січня.

Гончарук залишається на своїй посаді

17 січня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив про намір піти у відставку на тлі скандалу з публікацією аудіо, де чоловік із його голосом називав себе "профаном" в економіці. Він подав президенту заяву, написану на ім'я глави парламенту.

Президент Володимир Зеленський сказав, що дасть Гончаруку та його уряду "шанс" за умови виконання кількох "речей", серед яких – розроблення концепції оплати праці глав міністерств, відомств та держкомпаній, розв'язання питання виплат премій керівництву "Нафтогазу України", розділення деяких міністерств тощо.

Тіла загиблих в Ірані українців передадуть на батьківщину 19 січня

19 січня в Україну повернуть тіла українців, які загинули в катастрофі літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані. В аеропорту "Бориспіль" відбудеться церемонія вшанування їхньої пам'яті.

Яременка звільнили з посади голови комітету

Після секс-скандалу нардепа від "Слуги народу" Богдана Яременка звільнили з посади голови комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. Новим головою комітету став депутат із цієї самої фракції Олександр Мережко.

Бородянський презентував законопроєкт про дезінформацію

Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський презентував законопроєкт про дезінформацію, який передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність за поширення недостовірних даних засобами масової інформації. Відстежувати публікації у ЗМІ, що містять ознаки дезінформації, має уповноважений із питань інформації, якого призначає Кабінет Міністрів. Протягом місяця законопроєкт будуть обговорювати, а потім його можуть подати в парламент.

Рада ухвалила постанову щодо справи Марківа

Верховна Рада України ухвалила постанову, у якій ідеться, що вирок італійського суду щодо нацгвардійця Віталія Марківа "наносить шкоду суверенним правам держави Україна". Рада звернеться до президента і парламенту Італії з проханням забезпечити "прозорість, об'єктивність та неупередженість" апеляційного провадження у справі Марківа.