Горбатюк має намір оскаржити звільнення в суді

Горбатюк має намір звернутися в суд
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

На думку колишнього начальника управління спецрозслідувань Генпрокуратури України Сергія Горбатюка, реформу відомства проводять із порушенням закону.

Колишній начальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури України Сергій Горбатюк має намір оскаржити в суді своє звільнення. Про це він сказав в ефірі "Українського радіо" 24 жовтня.

Він розповів, що ознайомився з наказом про звільнення й почав підписувати обхідний лист.

На думку Горбатюка, реформу ГПУ проводять із порушенням закону.

"У нас має бути ліквідована або реорганізована Генпрокуратура і створений Офіс генпрокурора. Якщо це відбувається за законом про реформування, то там не визначено цієї процедури. А закон, Цивільний кодекс передбачає тільки два випадки, коли установа змінюється: це або ліквідація, або реорганізація. Але її немає. Водночас генеральний прокурор звільняє за реорганізацією. Вони так прописали, щоб не отримувати позовів. Якщо є реорганізація, там передбачені гарантії Кодексом законів про працю. Запропонувати посади й так далі. Якщо вони це не називають ні ліквідацією, ні реорганізацією, значить, начебто не потрібно забезпечувати права звільнених", – сказав він.

У коментарі INSIDER 24 жовтня Горбатюк розповів, на яких умовах готовий працювати в Держбюро розслідувань.

"Якщо буде створено відповідний департамент [у ДБР], призначені туди прокурори, які займалися цими справами, слідчі, ми будемо бачити, що керівництво підтримує, ми рухаємося вперед, то, звичайно, при наявності відповідного закону це не виключена ситуація. Має бути розуміння, що твої зусилля будуть не дарма, але на сьогодні я бачу, що є блокування роботи тих, хто хоче працювати у злочинах по справах Майдану та корупційних злочинах", – сказав колишній глава управління спецрозслідувань.

22 жовтня стало відомо про звільнення Горбатюка. Він розповідав, що його не допустили до атестації через відмову подавати заяву встановленого зразка. Прокурор Олексій Донський повідомив, що із цієї причини вже звільнили слідчих ГПУ, які займалися справами Майдану.

Горбатюк у коментарі виданню "ГОРДОН" заявив, що його звільнення є незаконним.

У ГПУ 24 жовтня повідомили, що "підстава звільнення – п. 9 ч. 1 ст. 51 закону України "Про прокуратуру". У ст. 51 цього закону зазначено, що прокурора звільняють із посади в разі ліквідації чи реорганізації органу прокуратури, у якому прокурор обіймає посаду, або в разі скорочення кількості прокурорів органу прокуратури".

Горбатюк заявив, що розслідування справ Майдану фактично зупинили. Заступник генпрокурора Віктор Чумак запевнив, що розслідування триває.