Горбатюк заявив, що слідчі експерименти у справі екс-беркутівців під загрозою зриву
Київська міська державна адміністрація так і не перенесла меморіалу Героям Небесної сотні на вулиці Інститутській у Києві, і це поки що унеможливлює проведення слідчих експериментів у справі екс-беркутівців, заявив керівник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.
Якщо на вулиці Інститутській у Києві почнеться будівництво Музею Революції гідності, це унеможливить проведення низки слідчих експериментів у справі п'ятьох екс-беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Майдані, заявив УНІАН 4 жовтня керівник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.
За його словами, департамент спецрозслідувань ГПУ видав розпорядження про заборону змінювати ландшафт на вулиці Інститутській до проведення слідчих експериментів. Однак це розпорядження скасувала заступниця голови ГПУ Анжела Стрижевська як не відповідне до норм Кримінального процесуального кодексу.
Після цього прокурор звернувся до суду з клопотанням про заборону змінювати ландшафт на місці проведення слідчих експериментів. Суддя Печерського районного суду Києва спершу збирався задовольнити клопотання, але за кілька тижнів після засідання у цій справі видав постанову про відмову в задоволенні позову.
За словами Горбатюка, якщо будівельні роботи на Інститутській почнуться до слідчих експериментів, то потім їх буде провести вже неможливо. Він також додав, що управління спецрозслідувань буде знову звертатися до суду з клопотанням про заборону будівельних робіт.
Як заявила у Facebook адвокат Євгенія Закревська, в липні 2018 року родичі героїв Небесної сотні дали дозвіл на тимчасовий демонтаж і перенесення меморіалу загиблим для проведення слідчих експериментів. Однак меморіалу досі не демонтували, цю процедуру переносили кілька разів.
Горбатюк підкреслив, що провести слідчі експерименти у вересні не вдалося саме тому, що "Київська [міська державна] адміністрація меморіал так і не перенесла, і це унеможливлює проведення слідчих експериментів на його місці і в безпосередній близькості від нього".
У травні 2016 року Святошинський суд почав розгляд справи екс-беркутівців по суті. Їм інкримінують перевищення службових повноважень, незаконне поводження зі зброєю, умисне вбивство та заподіяння тілесних ушкоджень активістам Майдану. За даними Генпрокуратури, 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській було розстріляно 48 активістів Євромайдану.
Обвинувачені провини не визнають.
У березні-квітні 2014 року було затримано співробітників спецроти "Беркуту" Сергія Зінченка, Павла Аброськіна та їхнього командира Дмитра Садовника. Після того, як суд звільнив Садовника з-під варти, він утік. Співробітники "Беркуту" Сергія Тамтуру та Олександра Маринченка затримали 23 лютого 2015 року. У липні 2015-го затримали ще одного підозрюваного у цьому злочині – офіцера МВС Олега Янішевського.