Гордон: Не дарма в цивілізованих країнах не можна бути обраним більше ніж на два строки. Починаються психічні відхилення
Оточення так "зализує" політиків, які обіймають високі посади, що з часом у них зникає критичне ставлення до самих себе, упевнений журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
Багато політиків, які обіймають високі посади, із часом утрачають зв'язок із реальністю, уважає український журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
"Я абсолютно впевнений, що більшість політиків високого рівня втрачає зв'язок із реальністю через певний час. І все їхнє оточення їм у цьому допомагає з однієї причини: якщо начальник задоволений, ти можеш красти далі спокійно і тебе ніхто не чіпатиме", – сказав Гордон в ефірі телеканала NewsOne.
Політикам, які обіймають високі посади, їхні помічники будують альтернативну реальність, де всі їх люблять, упевнений журналіст.
"Що таке людина, наділена найвищою владою, – президент, прем'єр-міністр? Щодня до тебе приходять і кажуть: "Який ви, Іване Івановичу, видатний. Різних бачили, але такого, як ви, – ні. Народ вас шалено любить. Ось у нас зведення, останні соціологічні дослідження: рівень довіри до вас безпрецедентний. Усі кажуть: "Спасибі, Іване Івановичу! Не було доріг – з'явилися, не було роботи – з'явилася, і гроші в нас уже є". Усі так кажуть, Іване Івановичу". Урешті до такої міри його зализують, що він починає в це вірити, у нього зникає критичне ставлення до самого себе", – розповів Гордон.
На його думку, у людей, що обіймають високі посади, відбуваються психічні розлади, тому строк перебування при владі потрібно обмежувати.
"Звичайно, влада п'янить! Не випадково в цивілізованих країнах не можна бути обраним більше ніж на два строки. Починають відбуватися психічні зміни, відхилення", – уважає журналіст.
Відповідно до Конституції України, одна й та сама людина не може бути президентом України більше ніж два строки підряд. Таких обмежень для мерів, депутатів Верховної Ради та місцевих рад в українському законодавстві не передбачено.