Гордон про інтерв'ю з Поклонською: Це документація російської агресії, я допомагаю нашій державі для суду в Гаазі
Засновник видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон заявив, що взяв інтерв'ю у колишньої "прокурорки" Криму Наталії Поклонської, яка перейшла на бік окупантів, тому що йому цікаво розібратися, як і чому сталася анексія півострова Росією. Він переконаний, що Україна зможе використати заяви, які пролунали у програмі, у судовому процесі проти РФ.
Засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон заявив в ефірі телеканала "Україна 24" увечері 12 травня, що як журналіст має право записувати інтерв'ю з усіма, хто становить для нього інтерес, до того ж програма з колишньо "прокуроркою" Криму Наталією Поклонською може допомогти Українській державі під час судових процесів проти Росії.
Гордон розповів, що із пропозицією записати програму виступила сама Поклонська. Так вона відреагувала на згадку в інтерв'ю з російським публіцистом і телеведучим Олександром Невзоровим.
"Щось знущатися почали з неї... Вона написала у себе в Instagram (а мені це передали мої підписники), мовляв, двоє шанованих мною людей, Олександр Невзоров і Дмитро Гордон, так про мене висловлювалися. А от слабо Дмитрові Гордону зробити зі мною інтерв'ю? Дмитрові Гордону не слабо взагалі нічого. Під час одного з своїх ефірів у YouTube я сказав, звертаючись до Поклонської, що якщо у вас є бажання, я готовий. Мені зателефонувала людина [від неї]: "Наталія Володимирівна готова. Чи можна з вами зв'язатися?". Я відповів: "Звісно". Вона мені зателефонувала [і ми домовилися]. Умовою інтерв'ю (головною і єдиною) було те, що не буде купюр. Я дотримався чітко, у мене немає вирізаних моментів", – розповів Гордон.
Журналіст зазначив, що за допомогою своїх програм "пише історію країни", оскільки його співрозмовники – історичні постаті.
"Для мене це інтерв'ю дуже цікаве, і воно вкрай важливе для нашої країни. Я багато років свідомо пишу історію країни. Це, може, пишномовно сказано, але це правда. Мої співрозмовники – люди, які стали історичними постатями. І коли-небудь (я абсолютно в цьому переконаний) історію будуть вивчати не за наскрізь брехливими підручниками, які постійно переписують на догоду новому режиму, а за неупередженими чи упередженими думками моїх співрозмовників", – сказав Гордон.
Він зазначив, що намагається розібратися в подіях 2014 року і зрозуміти, чому Росії вдалося анексувати Крим.
"Мене дуже турбує, що сталося з нашою країною на початку 2014 року. Я не знаходжу відповідей на багато запитань, і я чесно намагаюся їх знайти... Поклонська – дуже важливий свідок, який проливає світло на те, чому Росія анексувала український Крим. Що сталося? Звідки ця тотальна зрада? Поклонська – це символ зради, тому що вона громадянка України і на той момент працювала в Генеральній прокуратурі України. Як вона стала так званим прокурором Криму? Як росіяни відтискали Крим? Що відбувається сьогодні в Росії, Держдумі, Криму? Що означає її така любов [до останнього російського імператора] Миколи II і несприйняття фільму [російського режисера Олексія] Учителя "Матильда"? Її оцінки [президента РФ Володимира] Путіна й інших державних діячів? Що їй не подобається в Росії? Чому вона сумує за Україною? Це все дуже цікаво! І найголовніше: те, що кажуть мої співрозмовники, – це свідчення очевидців, які ляжуть у канву історії України. Можна не любити Поклонську, можна любити Поклонську, але її цікаво слухати. Я журналіст, і я слухаю всіх, хто становить для мене як для журналіста інтерес. Якщо завтра [колишній президент України] Віктор Федорович [Янукович] піде на інтерв'ю, я буду щасливий із ним його зробити", – сказав журналіст.
Гордон додав, що досі не знайшов відповідей на запитання, чому українська армія та силові структури, а також тодішня українська влада не захищали півострів від російської агресії.
"Чому українська влада, яка на той момент була в Києві, відмовилася воювати за Крим? Чому не було чим боротися? Скільки зради було! Для мене зрада Поклонської з того самого розряду, що і зрада найвищих чиновників, які не збиралися боротися за Крим. Так само, як не збиралися боротися за Донбас. Ці запитання хтось же має ставити. Мені вони цікаві, і я шукаю відповіді на них", – сказав засновник видання "ГОРДОН".
Він зазначив, що багато журналістів, які розкритикували інтерв'ю з Поклонською, не в змозі записувати такі програми, й анонсував ще одне інтерв'ю з дуже резонансним гостем.
"У нас доволі багато й у політикумі, й у журналістському середовищі людей психічно хворих, багато убогих, сірих, заздрісників багато. Багато людей, які просто не здатні нічого створити, але зате здатні критикувати. Я вважаю, що я для своєї країни такими інтерв'ю роблю дуже багато. Це не просто інтерв'ю, це документація російської агресії. Це для країни величезна справа. У нас же тільки розмови, а де документи? Документів немає. А такі інтерв'ю є документами. Інтерв'ю з Поклонською – це квіточки, незабаром будуть такі ягідки, що розірветься все в тих, хто зараз стікає слиною. Це теж буде величезна подія для нашої країни, тому що це буде найважливіший документ, який дасть змогу Україні в судах відстоювати свої права на ті території, які зазнали російської агресії", – переконаний журналіст.
Гордон звернув увагу, що багато критиків не дивилося інтерв'ю з Поклонською, але засуджує його.
"Погано бути невдахами і нереалізованими людьми. І дуже погано бути, як раніше, "я Пастернака не читав, але засуджую". Ті, хто витрачають час на те, щоб записати мені відповіді (я, до речі, їх не дивлюся, тому що мені ліньки дивитися на бездарних, дурних людей), краще б витратили його на перегляд інтерв'ю без купюр. Від початку й до кінця. У них складеться враження, і вони зрозуміють мету і сенс інтерв'ю", – порадив журналіст.
Він сказав, що переважно невдоволення інтерв'ю висловлюють колишні або нинішні народні депутати з партії п'ятого президента Петра Порошенка.
"Знаєте чому? Я Петра Олексійовича лаю постійно. Петро Олексійович чи сам сказав, чи вони там організувалися, мовляв, треба Гордону трошки підмочити репутацію, забуваючи про те, що це взагалі неможливо. У цьому випадку йдеться про інтерв'ю, повторюся, із людиною, яка стала символом зради. І зрозуміти анатомію цієї людини та анатомію її вчинків украй цікаво. Я беру на себе цю функцію і допомагаю нашій державі дуже правильно складати відповідні документи для судів, зокрема для Гааги", – резюмував журналіст.
Поклонська була співробітницею української прокуратури. У 2012–2014 роках працювала старшою прокуроркою Генеральної прокуратури України. У травні 2014 року, незабаром після окупації Кримського півострова Росією, Поклонську призначили "прокуроркою" Криму. Вона обіймала цю посаду до жовтня 2016 року, а потім стала депутаткою Держдуми РФ.
В Україні проти Поклонської відкрили кілька кримінальних проваджень, зокрема її підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та державній зраді. В Україні вона перебуває в розшуку. Проти Поклонської ввели санкції ЄС, США, Японія й інші країни.
11 травня на YouTube-каналі Гордона вийшло інтерв'ю з Поклонською. Під час інтерв'ю вона, зокрема, говорила про анексію Криму, про те, чи вербувала її ФСБ РФ, санкції проти неї і зраду Батьківщини. Гордон, серед іншого, запитав у Поклонської, чи вважає вона себе зрадницею і чи відчуває себе використаною.
Деякі журналісти й політики розкритикували інтерв'ю. Вони заявили, що так Гордон легітимізує її в українському інформаційному просторі. Але в комісії з журналістської етики заявили, що програма з Поклонською не порушує українського законодавства і її можуть використати проти неї під час розслідування окупації Криму. У прокуратурі Автономної Республіки Крим розповіли, що інтерв'ю буде долучено до матеріалів кримінального провадження.