Гордон: У Росії підросло покоління, яке плювати хотіло на ностальгічні придихи за Сталіном і ковбасою по 2,20
Масові протести, які тривають у Росії з липня, свідчать про те, що в цій країні виросло покоління, яке не хоче голосувати на виборах за нав'язаних кандидатів; йому чужі ідеї "русского мира" й воно не вважає главу СРСР Йосипа Сталіна своїм героєм, заявив журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
Нещодавні протести в Росії свідчать про те, що в цій країні вже підросло нове покоління, у якого немає "ідеологічної зашореності" і яке хоче жити в нових умовах. Таку думку під час чату на "Главреде" висловив журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
"Ці протести означають, що в Росії підросло молоде покоління, якому до дупи всі ці ідеї "русского мира", яке плювати хотіло на всі ці ностальгічні придихи за [очільником СРСР Йосипом] Сталіним, за сильною рукою, за Радянським Союзом, за ковбасою по 2,20 і горілка по 3,70. Ця молодь вихована не на творах класиків марксизму-ленінізму, а на інтернеті. У неї інші герої. Вона просто хоче жити в нормальній країні. У неї немає ідеологічної зашореності. Вона зовсім по-іншому мислить. Бо ці люди не розуміють, чому вони хочуть голосувати на виборах за одних, а їм нав'язують інших. Тому вони й виходять на протест", – вважає Гордон.
Водночас, підкреслив він, росіяни не можуть жити без царя.
"Річ у тому, що рабство – в генах у росіян, на жаль. Царя вони завжди хотіли й люблять цю тему. У них є віра в "доброго царя". Вони вважають, що погані – бояри, а цар – добрий. Росіяни не можуть без царя. А ми – можемо. У цьому й полягає наша головна відмінність", – сказав журналіст.
На його думку, президент Володимир Путін може увійти в історію як найвидатніший керівник РФ, оскільки з ним у росіян асоціюється "збирання "руських земель".
"Усе-таки Путін не вбивав росіян, як Сталін, який мільйонами косив своїх жителів. За Путіна такого не було, репресій таких немає. Із Путіним у росіян пов'язаний розквіт Росії у плані збирання "руських земель". Та й люди живуть непогано, порівняно з тим, як жили за [президента РФ у 1991–1999 роках Бориса] Єльцина. Вони порівнюють: за Єльцина багато голодували, а за Путіна Росія трохи підвелася з колін, на яких стояла. Тому складно сказати, як воно буде. Можливо, Путін увійде в історію як найвидатніший керівник російської держави. Для нас він – ворог і негідник, а для них він – великий лідер. Принаймні поки що", – зазначив журналіст.
Але спрогнозувати, як далі розвиватимуться події в Росії, поки неможливо, продовжив він.
"Усе у світі відбувається стрімко. Хто на початку 1991 року міг сказати, що у грудні червоний прапор Союзу Радянських Соціалістичних Республік над Кремлем поповзе донизу, і цей величезний монстр припинить існування? Ніхто не міг сказати. А сьогодні все у світі відбувається набагато швидше. Потоки інформації надходять до людей швидше. Тому можливо взагалі все. Тому я вірю, що завтра може не стати Російської Федерації як єдиної держави, як і вірю в те, що ми самі завтра можемо опинитися в державі під назвою Київ. Усе може бути", – резюмував Гордон.
Путін перебуває при владі в Росії 20 років. Протягом цього часу його чотири рази обирали президентом, а також він обіймав посаду прем'єр-міністра країни.
Із середини липня в Москві тривають акції протесту на підтримку незареєстрованих кандидатів у депутати Мосміськдуми. У наймасовішій акції, яка відбулася 10 серпня, за даними волонтерської організації "Белый счетчик", узяло участь до 60 тис. осіб. На акціях поліція масово затримує учасників. Слідчий комітет Росії розслідує кримінальну справу про масові заворушення й уже висунув обвинувачення 14 фігурантам. За час протестів суд зобов'язав зареєструвати кандидатом тільки одного опозиціонера – колишнього лідера партії "Яблоко" Сергія Митрохіна. Вибори в Мосміськдуму відбудуться 8 вересня.