Гриценко: Серед перших законопроектів, які буде внесено в Раду від імені президента, – процедура імпічменту. Тобто усунення від влади мене особисто
Якщо перша особа держави почне із себе особисто й ініціює законодавче закріплення процедури імпічменту президента, "депутати не зможуть не зреагувати" й ухвалять закони про зняття депутатського імунітету. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" заявив екс-міністр оборони, лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко, який збирається балотуватися на посаду президента України.
Екс-міністр оборони, лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко, який має намір балотуватися на посаду президента України, заявив в інтерв'ю виданню "ГОРДОН", що збирається після перемоги на виборах ініціювати закон про імпічмент глави держави.
"Риба гниє з голови – почнемо з голови й чистити. Серед перших законопроектів, які буде внесено в парламент від імені президента, – детально виписана процедура імпічменту. Тобто усунення від влади мене особисто й усіх наступних президентів, якщо їхні дії злочинні й антинародні по суті. Таку саму процедуру буде запущено для депутатського корпусу. Тому що якщо залишиться як тепер, коли [президент України Петро] Порошенко хоче позбавити депутатів недоторканності, а власну недоторканність віддавати не збирається і далі сидить на багнетах силовиків, парламент на це не поведеться. А якщо перша особа держави почне із себе особисто, депутати не зможуть не зреагувати", – заявив Гриценко.
Також, за його словами, "буде запроваджено економічний та антикорупційний пакети, які дадуть змогу бізнесу бути бізнесом, а не постійним об'єктом рейдерства та віджимання".
"Бізнес повинен спокійно за законом працювати і сплачувати податки, а не як нині – іти пачками в парламент, купуючи округи чи сплачуючи мільйонні хабарі за місце у списку і блокуючи соціальні ліфти для суспільства", – додав політик.
Гриценко: Є сценарій, за яким президентом ставлять Тимошенко, спікером – Медведчука, прем'єром – Бойка. Читайте повний текст інтерв'ю
Згідно з даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного в червні, за лідера парламентської фракції "Батьківщина" Юлію Тимошенко на президентських виборах проголосувало б 15,9% опитаних, за Гриценка – 11,7%, за чинного президента Петра Порошенка – 8,6%.
За результатами липневого опитування Українського інституту соціальних досліджень імені Яременка та центру "Соціальний моніторинг", за Тимошенко готові проголосувати 20,3% тих, хто визначився з вибором. Далі в рейтингу йдуть Гриценко (14,8%), один із лідерів партії "Опозиційний блок" Юрій Бойко (12,3%) і керівник Радикальної партії Олег Ляшко (10,2%).
Президентські вибори мають відбутися в Україні 31 березня 2019 року. Того самого року відбудуться парламентські вибори.