Гройсман про обмеження депутатської недоторканності: Давня обіцянка виборцям, яку нарешті треба виконати
Експрем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав народних депутатів "проявити політичну волю і мудрість" та виконати свої обіцянки.
Колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив 2 вересня у Facebook, що Верховна Рада має проголосувати за обмеження депутатської недоторканності.
"У Верховній Раді у другому читанні голосуватимуть норму про зняття депутатської недоторканності. Давня обіцянка виборцям, яку нарешті треба виконати. Щоправда, деякі політичні сили вже знайшли причини не голосувати. Думаю, це нечесна позиція. Закликаю парламентаріїв проявити політичну волю і мудрість, зробити те, про що говорили й обіцяли", – пише Гройсман.
Фракція "Опозиційна платформа – За життя" не буде голосувати за закон про внесення змін до Конституції України щодо зняття депутатської недоторканності, заявив 2 вересня співголова фракції Юрій Бойко, інформувало агентство "Інтерфакс-Україна".
3 вересня Верховна Рада України має намір остаточно скасувати депутатську недоторканність, говорив спікер парламенту Дмитро Разумков. 2 вересня парламентський комітет із питань правової політики рекомендував Раді внести відповідні зміни до Конституції.
30 серпня 363 депутати Верховної Ради ІХ скликання підтримали проєкт постанови №1095 про обмеження депутатської недоторканності й попередньо погодили поданий у лютому 2017 року п'ятим президентом України Петром Порошенком законопроєкт №7203, який пропонує змінити статтю Конституції України про недоторканність народних депутатів.
Зі ст. 80 Конституції пропонують прибрати два абзаци про те, що нардепам гарантовано недоторканність і без згоди парламенту їх не можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Статтю пропонують викласти в такій редакції: "Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, крім відповідальності за образу чи наклеп".
Порошенко подав законопроєкт №7203 до Верховної Ради 17 жовтня 2017 року. 20 червня 2018 року Конституційний Суд України визнав, що документ відповідає Основному закону.