Комітет Ради з питань правової політики рекомендував внести зміни до Конституції щодо обмеження депутатської недоторканності
Щоб внести зміни до Конституції України щодо обмеження депутатської недоторканності, за відповідну законодавчу ініціативу має проголосувати 300 нардепів. Сьогодні парламентський комітет із питань правової політики рекомендував Верховній Раді ухвалити таке рішення.
Парламентський комітет із питань правової політики 2 вересня рекомендував Верховній Раді остаточно внести зміни до Конституції щодо обмеження депутатської недоторканності. Трансляцію засідання комітету проводив телеканал "112 Україна".
За відповідне рішення проголосувало 17 членів комітету, проти висловилося двоє, один утримався.
Як зазначають "Українські новини", низка членів комітету заявила, що Рада зможе ухвалити законопроєкт 3 вересня.
Двоє депутатів від фракції "Батьківщина", Сергій Соболєв і Сергій Власенко, заявили про незаконність дій комітету і відмовилися голосувати. Власенко залишив засідання. За словами представників "Батьківщини", було порушено строк подання альтернативних законопроєктів, який становить п'ять днів.
Перший заступник голови комітету, нардеп від "Опозиційної платформи – За життя" Василь Німченко заявив, що скасування недоторканності без зміни чинних законів дасть змогу впливати на точку зору парламентаріїв.
Уночі 30 серпня 363 депутати Верховної Ради ІХ скликання підтримали проєкт постанови №1095 про обмеження депутатської недоторканності і попередньо погодили внесений у лютому 2017 року п'ятим президентом України Петром Порошенком законопроєкт №7203, який пропонує змінити статтю Конституції України про недоторканність народних депутатів.
Щоб затвердити зміни в цілому, за проєкт закону має проголосувати не менш як 300 депутатів.
Згідно з документом, зі ст. 80 Конституції пропонують прибрати два абзаци про те, що нардепам гарантують недоторканність і без згоди парламенту їх не можуть притягнути до кримінальної відповідальності.
Статтю пропонують викласти в такій редакції: "Народні депутати України не є юридично відповідальними за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".
Порошенко подав законопроєкт №7203 до Верховної Ради 17 жовтня 2017 року. 20 червня 2018 року Конституційний Суд України визнав документ відповідним Основному закону.