Гройсман про ціну на газ: Ми шукаємо компромісні варіанти із МВФ. Але що таке неможливість обслуговувати зовнішні борги? Це дефолт

Гройсман: Я проситиму консультацій із лідерами фракцій щодо цього питання
Фото: kmu.gov.ua

Неможливість сплачувати зовнішні борги – це дефолт, нагадав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи переговорний процес із Міжнародним валютним фондом щодо ціни на газ в Україні. Він додав, що підвищення цін може бути тільки вимушеним кроком.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив на годині запитань до уряду, що вже рік веде дискусії з Міжнародним валютним фондом щодо ціни на газ в Україні, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Із 2005-го до 2013 року в Україні було створено приблизно $50 млрд боргів, які було витрачено невідомо на що... Фактично ми почали із 2014 року обслуговувати ці борги", – заявив Гройсман.

За його словами, для цього необхідно щорічно залучати приблизно $5 млрд.

"Моя стратегія полягає в тому, щоб віддати всі борги, забезпечити швидше економічне зростання... Було кілька головних вимог. Перша – із погляду антикорупційної інфраструктури, яку ми виконали... І вже рік ми ведемо дискусії щодо формування ціни на газ у країні", – продовжив прем'єр.

Він нагадав, що промисловості газ коштує приблизно 10 тис. грн на 1 тис. м&³3;, для населення – приблизно 7 тис. грн.

"Ідеться про те, щоб зрівняти ціну в Україні й зробити її єдиною. Я категорично з цим не згоден, і ми вже рік ведемо дискусію з Міжнародним валютним фондом... Потрібні адекватні компенсатори... Але що таке неможливість обслуговувати зовнішні борги? Це дефолт... Тому зараз ми в переговорах, ми шукаємо компромісні варіанти, щоб передусім захистити інтереси українських громадян і України", – сказав прем'єр.

Відповідаючи на запитання лідера Радикальної партії Олега Ляшка, Гройсман сказав, що підвищення цін на газ може бути тільки вимушеним кроком, "щоб не допустити економічної катастрофи і злиднів для українських громадян" у разі дефолту.

"Я проситиму консультацій із лідерами фракцій щодо цього питання. І буду просто показувати два сценарії, три сценарії, на які ми можемо зважитися", – зазначив прем'єр.

У проекті прогнозу соціального та економічного розвитку на 2019–2021 роки Міністерство економічного розвитку і торгівлі України прогнозує зростання цін на газ для населення на 18% цього року. У 2019 році уряд очікує подорожчання газу на 5–8%, у 2020-му – на 14%.

У Міжнародному валютному фонді заявляють, що українська влада повинна відкоригувати ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня цін на імпорт. Установлення ринкових цін на газ є однією з умов Фонду для продовження співпраці з Києвом.