Гройсман заявив, що Кабмін готує законопроект про криміналізацію контрабанди
Уряд проведе консультації з Верховною Радою щодо законопроекту про запровадження кримінальної відповідальності за контрабанду, заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.
Кабінет Міністрів України підготував законопроект, згідно з яким за контрабанду на кордоні буде введено кримінальну відповідальність. Про це проінформував прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв'ю "Сьогодні", повідомляє прес-служба уряду 16 липня.
"Ми підготували проект закону про введення кримінальної відповідальності. Будемо проводити консультації з парламентом для того, щоб удосконалити документ і прийняти рішення. Наш план і взаємодія будуть набирати обертів", – заявив Гройсман.
Він також висловив сподівання, що Державна фіскальна служба в межах своїх повноважень не буде припиняти процес наведення порядку на кордоні.
"Митники зараз стоять на передовій нашої боротьби і будуть якісно і професійно робити свою справу, не зупинятися у виконанні завдань із детінізації економіки", – зазначив прем'єр.
В уряді підкреслюють, що в червні 2018 року Кабінет Міністрів України спільно з Міністерством внутрішніх справ, Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро України, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, Державною фіскальною службою та Службою безпеки України розробили план дій, спрямований на ефективну боротьбу з контрабандою та тіньовими схемами на митниці.
Програма дістала назву "Україна без контрабанди". Обсяг контрабанди в країні досяг 70–100 млрд грн, а за деякими товарними позиціями тіньовий імпорт становив 60–80%, інформують у прес-службі уряду.
20 червня Кабмін затвердив план дій з боротьби з контрабандою та тіньовими схемами на митниці. Уряд, зокрема, дозволив поліцейським цілодобово контролювати роботу митників. Поліцейські та чиновники Міністерства внутрішніх справ також дістали доступ до автоматизованої системи митного оформлення "Інспектор-2006".
Гройсман говорив, що вжиті урядом заходи з боротьби з контрабандою та тіньовими схемами на кордоні збільшили щоденні надходження до бюджету України на 70–80 млн грн.