Група депутатів ПАРЄ виступила проти повернення повноважень РФ
Окрім України, декларацію про незгоду з поверненням Росії повноважень у Парламентській асамблеї Ради Європи підписали представники ще дев'яти країн.
Українська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи спільно із представниками кількох інших країн підписала декларацію про незгоду з рішенням про підтвердження повноважень російської делегації в ПАРЄ. Текст декларації 31 січня опублікували на сайті ПАРЄ.
"Хоча ми не згодні із затвердженням російських повноважень, ми очікуємо, що Російська Федерація, зі свого боку, буде повністю дотримуватися положень Європейської конвенції про права людини", – ідеться в декларації.
Депутати також вимагають від Росії виконання вимог резолюцій, які засуджують анексію Криму, воєнну агресію Росії на Донбасі, невиконання Росією низки інших резолюцій з окупації грузинських регіонів Абхазії та Південної Осетії, а також висловлюють "значне занепокоєння" поводженням із кримськими татарами.
Декларацію підписали представники делегацій Великобританії, Грузії, Ісландії, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Словаччини та Швеції.
Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі. На знак протесту у 2017 році РФ зупинила сплату внесків до бюджету Ради Європи (приблизно €33 млн на рік), що призвело до фінансової кризи в організації. У Росії заявили, що виплатять Раді Європи борг за внесками, якщо ПАРЄ "усуне загрозу дискримінації національних делегацій".
У ніч на 25 червня 2019 року ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, яка дозволила делегації Росії повернутися в асамблею. 26 червня 2019 року ПАРЄ 116 голосами (проти – 62, утрималося – 15) ухвалила резолюцію про підтвердження повноважень делегації РФ. 2 липня Росія сплатила внесок у Раду Європи.
29 січня 2020 року ПАРЄ відхилила пропозицію делегації України і країн-партнерів про обмеження повноважень російської делегації. За підтвердження повноважень Росії в ПАРЄ голосувала, зокрема, і Льовочкіна.