"Хочу подарувати календар". Зеленський нагадав правоохоронцям про гасло "весна прийде – саджати будемо"

Зеленський сказав, що президент не впливає на роботу правоохоронців
Фото: EPA

Президент України Володимир Зеленський сказав, що українська влада провела низку реформ, щоб правоохоронцям було зручно працювати, але їм однаково не вдалося розкрити резонансні справи.

Українські правоохоронні органи недостатньо ефективно борються з корупцією у країні. Про це 4 березня під час позачергового засідання парламенту заявив президент України Володимир Зеленський, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Зеленський сказав, що президент не впливає на роботу правоохоронців, на що в залі пролунав гул голосів.

"Тим, хто кричить "о-о-о", я хочу сказати: "На жаль". Але я хотів би зробити нашим правоохоронним органам два подарунки. Перший – це календар, він має нагадати вам, що надворі вже весна (у передвиборчій програмі команда Зеленського використовувала слоган "Прийде весна  саджати будемо". – "ГОРДОН"), – сказав президент.

Ці слова парламентарі привітали оплесками.

"Другий – це Кримінальний кодекс. Є підозра, що дехто його не має. На жаль. Сподіваюся, він стане вашою настільною книгою. На зустрічі влітку ви казали одноголосно: "У нас усе є, потрібна тільки політична воля". Я вам її дав. Візьміть її. Ви казали: "Потрібно скасувати телефонне право". Будь ласка. Ніхто зверху не спускає прізвища, на які треба звернути увагу... Як мені ще не втручатися у вашу діяльність, щоб вона нарешті дала результат?" – сказав президент.

Зеленський додав, що в Україні є шість правоохоронних органів, від яких "українці очікують результатів".

"ДБР, СБУ САП, НАБУ, МВС, Генеральна прокуратура: у нас уже шість у країні органів, які мають забезпечувати порядок, справедливість та правосуддя. Невже не вистачає ще одного органу, щоб остаточно втілити в життя прислів'я про сімох няньок, у яких дитя без ока?" – сказав Зеленський.

Він підкреслив, що влада провела низку реформ і запустила Вищий антикорупційний суд.

"Перезавантажили НАЗК, повернули відповідальність за незаконне збагачення, ухвалили закон щодо викривачів корупції. Як довго українському суспільству чекати результатів у найбільш резонансних справах? Ми обіцяли громадянам перемогу над корупцією. Зараз поки що навіть не нічия", – додав президент.

3 березня у парламенті зареєстрували проєкт постанови №3154 про висловлення недовіри генеральному прокурору Русланові Рябошапці. Ініціаторами законопроєкту стали 158 народних депутатів. Згідно зі ст. 85 Конституції України, висловлення парламентом недовіри генеральному прокуророві  веде до його відставки. За даними ЗМІ, місце Рябошапки в Офісі генпрокурора може зайняти депутат від "Слуги народу" Сергій Іонушас.

Сам Рябошапка вважає, що причин для його відставки немає.