Холодницький побоюється, що запити Венедіктової на матеріали справ САП ведуть до витоків
Генеральний прокурор, згідно із законом, має право читати матеріали кримінальних проваджень, які є у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі; однак існує підозра, що останнім часом доступ до матеріалів має не тільки Ірина Венедіктова, але й інші співробітники Офісу генпрокурора, а також її помічники, сказав голова САП Назар Холодницький. Він підкреслив, що практику передання справ за запитами генпрокурора буде переглянуто.
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова зловживає правом на витребування матеріалів кримінальних проваджень зі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, це загрожує витоками даних слідства. Таку думку в інтерв'ю "Українській правді", яке опубліковано 1 червня, висловив голова САП Назар Холодницький.
"Я і мої працівники, які мені доповідають, не впевнені, що якщо дати матеріали справи генеральному прокурору, то ця справа не піде "гуляти" по всій Генеральній прокуратурі. Піде по руках різних радників, помічників, у тому числі й на громадських засадах; радники почитають, потім якісь помічники будуть цю справу читати, а далі шукай вітру в полі", – заявив Холодницький.
Він зазначив, що закон дозволяє генпрокурору знайомитися з матеріалами справ САП, але тільки особисто, без посередників і помічників.
"Якщо генеральний прокурор захоче читати, ми їй дамо доступ – відповідно до закону. Але коли ти бачиш, які приходять запити... Чітко видно, що це ну явно не генпрокурор готував запити. І потім моїм процесуальним керівникам дзвонять якісь прокурори різних відділів: "У нас там то, то, то...". Ну, так не може бути. Є загроза витоку", – сказав Холодницький.
У САП вживуть заходів, щоб зберегти незалежність прокурорів та уникнути розголошення таємниці слідства, додав керівник відомства.
26 травня Венедіктова звинуватила САП у бездіяльності й неефективності: фігурантів резонансних справ кілька років тому повідомили про підозру, а слідство досі не завершено і винних не притягнуто до відповідальності. На думку Венедіктової, в організації роботи прокурорів САП є серйозні прорахунки, а керівництво відомства не вживає адекватних заходів.
У САП Венедіктовій відповіли, що, згідно із законом про прокуратуру, генпрокурор і його заступники не мають права давати вказівки працівникам антикорупційної прокуратури.
27 травня генпрокурорка попросила назвати вирок суду, за який не соромно антикорупційній прокуратурі.
У САП парирували, що на сьогодні на розгляді Вищого антикорупційного суду – більше ніж 200 кримінальних проваджень за обвинуваченням "осіб, які ще п'ять років тому могли подзвонити генеральному прокурору й вирішити всі проблеми в режимі онлайн".
Холодницький назвав "нєжданчіком" кампанію, яку Венедіктова розгорнула проти його відомства.