"Хотів допомогти Гілларі". Луценко заявив, що Ситник був зацікавленим у перемозі Клінтон на виборах президента США
За словами ексгенпрокурора України Юрія Луценка, голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький розповів йому, що директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник у 2016 році порушив таємницю слідства, щоб допомогти кандидатці від Демократичної партії Гілларі Клінтон здобути перемогу на виборах президента США.
Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник у розмові з керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким підтвердив зацікавленість у перемозі Гілларі Клінтон на виборах президента США у 2016 році.
Про це колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів в інтерв'ю "Радіо НВ", опублікованому 8 жовтня.
"Із розмов із керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури я точно знаю, що на запитання Холодницького: "Чому ти, Ситник, порушив заборону розголошувати дані досудового слідства?" – той каже: "Я просто хотів допомогти Гілларі", – заявив Луценко.
За його словами, із погляду українського законодавства, у діях Ситника немає порушення.
"У нас немає статті ні Адміністративного, ні тим більше Кримінального кодексу про втручання в чужі вибори. Але американці, зокрема й адвокат чинного президента [США Дональда] Трампа, розглядають це як серйозне втручання в їхні справи. І ще починаючи із 2017 року вони говорять про необхідність розслідувати цю історію, аби вона не повторилася чи з України, чи з будь-якої іншої країни на нових виборах", – додав ексглава Генпрокуратури.
18 серпня 2016 року НАБУ оприлюднило фотокопії 19 сторінок "чорної бухгалтерії" Партії регіонів, у яких згадано політтехнолога і главу виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта.
У березні 2019 року тодішній позафракційний нардеп Борислав Розенблат звинуватив Ситника в переданні штабу Клінтон, яка балотувалася у президенти США, інформації з "чорної бухгалтерії" Партії регіонів під час виборів у США у 2016 році. Про документи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів стало відомо наприкінці травня 2016 року. Частину цих документів опублікували екснардеп Сергій Лещенко та головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва.
20 березня Луценко заявив, що Генеральна прокуратура України проводить розслідування з метою з'ясувати, чи навмисне українські правоохоронні органи "злили" під час президентської кампанії 2016 року у США фінансові звіти, у яких фігурував Манафорт.
Ситник називав спекуляцією звинувачення у втручанні у вибори президента США 2016 року.