Ілларіонов: Мішустін – один із найефективніших представників табору спецслужб. Він створив тотальну державу
Федеральна податкова служба під керівництвом свого колишнього голови Михайла Мішустіна ввело систему тотального обліку всіх операцій, здійснюваних на території Росії. Мішустін здобув посаду прем'єр-міністра для того, щоб завершити процес створення тотальної держави на території Росії, заявив у авторській програмі засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона російський економіст, колишній радник президента РФ Володимира Путіна, старший науковий співробітник Інституту Катона у Вашингтоні Андрій Ілларіонов.
Новий прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін – один із найефективніших представників табору спецслужб у країні. Про це в авторській програмі засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона, опублікованій на його YouTube-каналі, розповів російський економіст, колишній радник президента РФ Володимира Путіна, старший науковий співробітник Інституту Катона у Вашингтоні Андрій Ілларіонов.
"Пан Мішустін є одним із найефективніших представників табору спецслужб не тільки за своїм родоводом – його батько був високопоставленим генералом у радянських і російських спецслужбах, але й у тому, що за своєю ідеологією він ідеально відповідає тому баченню і Росії, і світу, яке мають ці громадяни. Річ у тім, що пан Мішустін створив – у прямому сенсі цього слова – тотальну державу у так званому міністерстві з податків", – зазначив Ілларіонов.
Він сказав, що багато хто із журналістів та іноземних фахівців, які відвідували Мішустіна кілька місяців тому, не знаючи про те, що він буде незабаром призначений прем'єр-міністром Росії, розповідали таку історію: "Коли вони опинялися в кабінеті Мішустіна і розпитували в нього про успіхи у створенні системи тотального спостереження за всіма угодами на території Російської Федерації, пан Мішустін демонстрував таке. Він каже: "У якому готелі ви зупинилися?" Люди відповідають: "У такому-то готелі в Москві". "Скажіть, будь ласка: ви сьогодні снідали в готелі?" – "Так, у готелі". Або: "Ні, не в готелі, у кав'ярні". – "А приблизно район кав'ярні скажете?" – "Ну ось приблизний район кав'ярні". – "Ви що брали на сніданок?" – "Каву й булочку". – "Окей". За три хвилини Мішустін на екранах, які розташовані у нього в кабінеті, показує спантеличеному відвідувачу відеозапис того, як той купує каву і булочку в тій чи іншій кав'ярні".
Ілларіонов підкреслив, що Федеральна податкова служба під керівництвом Мішустіна ввело систему тотального обліку всіх операцій, здійснюваних на території Росії.
"Цю реєстрацію здійснюють у режимі реального часу, передають на пульт управління в те саме міністерство з податків і, очевидно, не тільки в це міністерство. Реєстрацію транзакцій синхронізовано з відеокамерами. У Москві це, очевидно, стосується практично всіх установ: магазинів, кав'ярень, ресторанів, готелів та іншого бізнесу. На території країни, можливо, ще не всієї, але вже досить широко. І плюс там є технології розпізнавання осіб, які тепер активно використовують і для стеження за учасниками демонстрацій. У підсумку з'являється можливість у режимі реального часу протягом двох-трьох хвилин з'ясувати, яку конкретно операцію було здійснено, що було придбано, яку суму було сплачено, встановити людину, яка здійснила відповідну покупку, дізнатися, хто провів транзакцію з обох боків", – зазначив економіст.
Він висловив думку, що Мішустін отримав посаду прем'єр-міністра для того, щоб завершити процес створення тотальної держави на території Росії.
"І в цьому сенсі рішення 15–22 січня 2020 року в Росії є, безумовно, знаковими. Вони означають остаточний перехід природи нинішнього російського режиму від союзу спецслужб і сислібів до режиму тільки спецслужб і до остаточного формування так званої тотальної держави, яка раніше існувала тільки в антиутопії "1984" Орвелла і схожих на неї. Зараз вона стає абсолютною реальністю", – додав Ілларіонов.
Ілларіонов: Чому Путін так поспішає зі змінами до конституції? Головний чинник – у березні початок суду щодо Boeing MH17. Читайте повну версію інтерв'ю
15 січня тодішній прем'єр РФ Дмитро Медведєв оголосив про відставку уряду. Цей крок він пов'язав із пропозиціями російського президента змінити конституцію країни. Того ж дня президент РФ Володимир Путін оголосив про намір ввести посаду заступника голови Ради безпеки. Він сказав, що цей пост запропонують Медведєву. Головою Ради безпеки РФ є президент.
16 січня прем'єр-міністром РФ Путін призначив Мішустіна, який до цього очолював Федеральну податкову службу. 21 січня російський президент підписав укази про призначення членів уряду.