Ілларіонов: Принципова помилка України – розділяти Донбас і Крим G

Ілларіонов сказав, що реінтеграція Донбасу і Криму "не тільки можлива, але й необхідна"
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com (архів)

Для політичного керівництва України Донбас, Крим і Севастополь мають "іти в одному рядку", інакше "за одне продаватимуть інше", сказав в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН", журналісту Дмитрові Гордону старший науковий співробітник американського Інституту Катона, російський економіст і ексрадник президента РФ Володимира Путіна Андрій Ілларіонов.

Втілення "формули Штайнмаєра" означає, що в політичне тіло України "насильно введуть ін'єкцію "русского мира". Таку думку в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН", журналісту Дмитрові Гордону висловив старший науковий співробітник американського Інституту Катона, російський економіст і ексрадник президента РФ Володимира Путіна Андрій Ілларіонов.

"Я переходжу від "формули Штайнмаєра", від формули реінтеграції Донбасу... Ще раз скажу: принципова помилка України – розділяти Донбас і Крим. Для будь-якого політичного керівництва України Донбас, Крим і Севастополь мають іти в одному рядку. Іншого бути не повинно. Це має бути завжди в одному пакеті. Розподіл цього питання призведе до того, що за одне продаватимуть інше. Це абсолютно очевидно", – сказав він.

Ілларіонов підкреслив, що реінтеграція Донбасу і Криму "не тільки можлива, але й необхідна".

"Але вона має відбуватися тоді, коли Україна буде готовою до цього", – додав він.

Ілларіонов: Зеленському на переговорах сам на сам із Путіним важливо пам'ятати гасло в'язнів ГУЛАГ "Не вір, не бійся, не проси!" Читайте повну версію інтерв'ю

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристороннійконтактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.

У 2015 році було підписано Мінські домовленості щодо врегулювання конфлікту, наразі обговорюють так звану формула Штайнмаєра – альтернативний план їх виконання. Як пояснював у грудні 2016 року тодішній посол Німеччини в Україні Ернст Райгель, формула передбачає, що вибори на Донбасі можуть відбутися до повернення Києву контролю над неконтрольованим ділянкою українсько-російського кордону.

Переговорів щодо деокупації Криму в межах мінського і нормандського форматів не ведуть. 

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що українська влада працює над поверненням Криму, є кілька ідей, але говорити про них "зарано".