Іноземні лідери можуть стати обережнішими в переговорах із Трампом – керівник розвідки США
Після оприлюднення Білим домом змісту телефонної розмови, яка відбулася між президентом США Дональдом Трампом і українським президентом Володимиром Зеленським, інші світові лідери можуть скоротити кількість розмов із Трампом, заявив виконувач обов'язків глави американської національної розвідки Джозеф Магвайр.
Іноземні лідери можуть бути обережнішими у розмовах з американським президентом Дональдом Трампом через оприлюднення стенограми його розмови із президентом України Володимиром Зеленським.
Про це виконувач обов'язків глави американської національної розвідки Джозеф Магвайр заявив, коли давав свідчення в комітеті з розвідки Палати представників Конгресу США в межах відкритих слухань 26 вересня, "Голос Америки" вів трансляцію в YouTube.
"Я думаю, що інші лідери, коли вони взаємодіють із нашим главою держави, можуть бути обережнішими в тому, що вони говорять, і зменшити взаємодію із президентом через цю публікацію", – сказав він.
Магуайр наголосив, що ця справа є "безпрецедентною та унікальною" через рівень осіб, яких стосується.
Інформатор виконав усі необхідні умови для подання такого повідомлення; скарга є "важливою" і "такою, що заслуговує довіри", сказав Магуайр. Він зазначив, що розслідування зазначеної в ній інформації ще не проводили.
Після телефонної розмови Трампа і Зеленського, яка відбулася 25 липня, у США розгорівся скандал. У середині вересня у ЗМІ з'явилася інформація, що Трамп міг тиснути на українського президента, про що співробітник американської розвідки повідомив в офіційній скарзі на ім'я керівництва.
Магвайр зазначив, що не знає особи розвідника, який подав скаргу на розмову.
Глава Білого дому дав згоду на публікацію повної невідредагованої стенограми своєї розмови з українським лідером. Трамп також заявив, що "держсекретар [Майк] Помпео дістав дозвіл від уряду України опублікувати стенограму".
Зеленський не підтвердив інформації президента Трампа, що офіційний Київ давав дозвіл на публікацію. "Я просто думав, що вони опублікують [тільки] свою частину", – сказав він.
24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок процедури розслідування, мета якого – визначити, чи є підстави для оголошення імпічменту Трампу. "Президент зізнався в тому, що закликав українського президента вчинити дії, які були б йому політично корисними", – заявила вона.
25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови. Із неї випливає, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію". Окрім того, український президент скаржився Трампу на ЄС. Він заявив, що Франція та Німеччина "роблять недостатньо" для України в питанні санкцій проти Росії.
На брифінгу із Трампом Зеленський заявив, що під час телефонної розмови його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.
Трамп називає розслідування демократів "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського.