Інтерв'ю Гордона із Кравчуком. Де й коли дивитися

Гордон записав інтерв'ю із Кравчуком 20 червня
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Інтерв'ю засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона з першим президентом України Леонідом Кравчуком вийде сьогодні о 18.00 на YouTube-каналі "В гостях у Гордона".

Сьогодні ввечері на YouTube-каналі "В гостях у Гордона" вийде інтерв'ю з першим президентом України Леонідом Кравчуком, повідомив "ГОРДОН" засновник видання Дмитро Гордон.

Програму записували 20 червня. Її трансляція розпочнеться о 18.00.

Під час інтерв'ю Кравчук пригадав, як німці його мало не розстріляли; розповів про похорон глави СРСР Йосипа Сталіна, про відмову України від ядерної зброї, про те, чи вербував його КДБ і чи змирився він із втратою Криму й Донбасу; говорив про єдиного президента СРСР Михайла Горбачова, колишнього й нинішніх президентів РФ Бориса Єльцина і Володимира Путіна, а також про експрезидента України Петра Порошенка.

"Необрання Порошенка на другий строк було єдиним порятунком України. Я не у високих тонах кажу про [нинішнього президента Володимира] Зеленського, але, по-перше, ніхто, крім Зеленського, його не переміг би, по-друге, тільки Зеленський своїм особливим характером, своїм гуманітарно-театральним досвідом зможе зробити прорив до нового життя. Складно? Так. Помилки є? Так", – сказав Кравчук.

Кравчук народився 1934 року у селі Великий Житин (тоді – територія Польщі, нині – Рівненська область).

1958-го закінчив Київський державний університет (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка) і того самого року вступив у Комуністичну партію Радянського Союзу. Два роки викладав у Чернівецькому фінансовому технікумі, потім працював методистом у Будинку політосвіти, завідував відділом пропаганди Чернівецького обкому КПУ. 1970 року закінчив Академію суспільних наук при ЦК КПРС. Кандидат економічних наук.

Був секретарем ЦК КПУ. Вийшов із Компартії після серпневого путчу ДКНС 1991 року. На пост президента України балотувався як безпартійний. 1 грудня 1991 року на перших прямих президентських виборах його було обрано президентом України, він набрав 61,6% голосів виборців.

8 грудня 1991 року підписав із Борисом Єльциним і Станіславом Шушкевичем Біловезьку угоду, що припиняла існування СРСР.

1994 року погодився на дострокові президентські вибори, які програв Леонідові Кучмі. Потім неодноразово був депутатом Верховної Ради.