Кравчук: Путіну Сталіна треба зробити білим і пухнастим, тому що він хоче бачити себе майже Сталіним
Російський президент Володимир Путін зумисно не згадує про те, що саме радянський диктатор Йосип Сталін був ініціатором розв'язання Другої світової війни. Таку думку в авторській програмі головної редакторки видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив перший президент України Леонід Кравчук.
Перший президент України Леонід Кравчук в авторській програмі "БАЦМАН" головної редакторки видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив думку, що чинний президент РФ Володимир Путін порівнює себе з радянським диктатором Йосипом Сталіним.
Говорячи про Сталіна, Кравчук підкреслив, що радянському вождю була вигідна Друга світова війна.
"Я ставлю запитання: а чи треба було й можна було запобігти війні і не втратити 70 млн людей у світі? Цю велику країну було втрачено. Можна. І Сталін знав, що можна. Він прямо говорив: "Так, можна. Але нам це не вигідно. Нам вигідна війна. Ми маємо зіштовхнути Німеччину з Англією та Францією. І вони знекровляться. І в нас переможе світова революція". Відкритим текстом. Він [Путін] же цього не говорить. Так, він критикує все, але про Сталіна він не говорить. Йому треба Сталіна зробити білим і пухнастим, тому що він хоче бачити себе в якійсь частині майже Сталіним", – вважає Кравчук.
Колишній український президент нагадав, що одного разу Путін заявив, що Росія може повторити перемогу у Другій світовій війні.
"Ви ж розумієте? А що ми говоримо? Деякі наші політичні сили підтримують саме цю ідеологію. Адже кожна перемога має два боки: перемога радості і пам'ять смерті", – додав Кравчук.
Кравчук: Я би сказав Путіну: "Я зробив висновок, що вам подобається смерть людей. Раджу вам змінити свої погляди або піти". Читайте повну версію інтерв'ю
Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 року із вторгнення гітлерівців у Польщу. Війна закінчилася 2 вересня 1945 року капітуляцією Японії.
Період із 22 червня 1941 року до 9 травня 1945 року в російській історіографії називають Великою Вітчизняною війною.
У Росії популярне гасло "Можем повторить", його, як правило, використовують у День Перемоги, який відзначають 9 травня.