Іспанська журналістка Бонет: У вас кажуть: "Хочемо бути членом НАТО і ЄС". Думаю, Україна має дивитися на себе як на суб'єкт, а не заглядати комусь до рота G

Бонет: Чекати, що вас спочатку приймуть і тільки потім ви станете успішними – помилково
Фото: Pilar Bonet / Facebook

Україна сильно ідеалізувала Захід, зазначила в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" кореспондент найбільшої іспанської газети El Pais Пілар Бонет.

Україні потрібно ставати успішною, а не чекати, щоб її спочатку прийняли в Європейський союз і НАТО, сказала в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" кореспондент найбільшої іспанської газети El Pais Пілар Бонет, яка більше ніж 30 років висвітлює події на території колишнього СРСР.

"Треба називати речі своїми іменами. Україна сильно ідеалізувала Захід. Дуже сильно. З огляду на все, досі ідеалізує. Я чула, як у вас кажуть: "Хочемо бути членом НАТО, Євросоюзу тощо". Але мені здається, що Україна має дивитися на себе як на суб'єкт, а не заглядати комусь до рота. Будете успішними – вас приймуть і в НАТО, і в ЄС. Але чекати, що вас спочатку приймуть і тільки потім ви станете успішними – помилково", – зазначила вона.

Бонет додала, що "Україну завжди спокушають то Захід, то Москва".

"У США часто не розуміють, що тут відбувається, а європейці дуже цінують власний комфорт, хочуть, щоб їх залишили у спокої. Я кажу не про всіх, це узагальнення, звичайно, але тим не менше", – сказала журналістка.

Іспанська журналістка Бонет: Треба називати речі своїми іменами. Україна сильно ідеалізувала Захід. Дуже сильно. Читайте повний текст інтерв'ю

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості“. У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити в НАТО.

9 березня 2018 року у НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі. Президент України Петро Порошенко заявляв, що Київ буде наполягати на отриманні Плану дій щодо членства в НАТО.

16 вересня 2014 року Угоду про асоціацію України з Європейським союзом синхронно затвердили Верховна Рада і Європарламент. 1 вересня 2017 року Угода про асоціацію набула чинності в повному обсязі. У червні 2017 року ЄС скасував візовий режим з Україною.

Президент сподівається на вступ України в НАТО та Євросоюз до 2030 року.