Єврокомісар Ган привітав мирне передання влади в Молдові
Єврокомісар Йоганнес Ган зателефонував прем'єр-міністерці Молдови Маї Санду, щоб обговорити останні події в країні.
Єврокомісар Йоганнес Ган привітав мирне передання влади в Молдові прем'єр-міністерці Маї Санду від уряду Павела Філіпа. Про це повідомила пресслужба Єврокомісії 15 червня.
Ган зателефонував Санду, щоб обговорити останні події в Молдові.
"Єврокомісар привітав мирне передання влади і привітав прем'єр-міністерку Санду з кроками, які вона вже зробила, щоб почати реалізацію програми реформ. Він також привітав намір прем'єр-міністерки провести найнагальніші реформи, зокрема ті, які раніше обговорювали з ЄС", – ідеться в повідомленні.
Ган підкреслив готовність ЄС працювати з новим урядом Молдови.
Єврокомісар і прем'єрка Молдови підтвердили відданість виконанню Угоди про асоціацію ЄС і Молдови, яка передбачає ініціативу створення поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі.
Санду запросила Гана відвідати Кишинів.
8 червня Конституційний суд Молдови вирішив, що парламент країни слід розпустити, оскільки він протягом 90 днів не зміг сформувати уряд. Згідно із законодавством Молдови, президент Ігор Додон мав негайно розпустити законодавчий орган країни і призначити дострокові вибори. Додон заявив, що поки не буде розпускати парламенту.
8 червня на екстреному засіданні парламенту Молдови депутати обрали уряд країни, призначивши прем'єр-міністеркою лідерку партії "Дія і солідарність" (PAS, входить у блок Acum) Маю Санду. Європейський союз заявив, що готовий працювати з новим урядом Молдови.
9 червня Конституційний суд Молдови вирішив передати повноваження президента країни виконувачу обов'язків прем'єр-міністра Молдови Павелу Філіпу через невиконання главою держави Додоном вимоги призначити дострокові парламентські вибори.
Філіп своїм першим указом як в.о. президента розпустив парламент. Він також підписав указ про проведення дострокових парламентських виборів у Молдові 6 вересня.
14 червня Демократична партія Молдови відмовилася від влади, а уряд Філіпа пішов у відставку у повному складі.
15 червня Конституційний суд Молдови скасував свої рішення про нелегітимність дій парламенту, які призвели до появи двох урядів і політичної кризи.