Євросоюз продовжить працювати з українським урядом незалежно від відставки нинішнього складу – посол ЄС
Незалежно від напряму розвитку політичних подій співпраця між урядом України та Євросоюзом триватиме, заявив посол ЄС в Україні Матті Маасікас.
Євросоюз продовжить працювати з українським урядом незалежно від відставки нинішнього складу. Про це "Громадському" повідомив посол ЄС в Україні Матті Маасікас.
За його словами, у Євросоюзу і в нього особисто склалися гарні робочі відносини з чинним складом Кабміну і деякими окремими міністрами. Посол підкреслив, що, незалежно від напряму розвитку політичних подій, співпраця між урядом України та Євросоюзом триватиме, а інформація про відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука не вплине на її обсяг.
Маасікас зазначив, що зміни у внутрішній політиці держави є підтвердженням життєздатності української демократії.
15 січня YouTube-канал "Как обмануть президента" оприлюднив аудіозапис розмов, які нібито відбулися між Гончаруком, міністеркою фінансів Оксаною Маркаровою, головою Національного банку України Яковом Смолієм та його заступницею Катериною Рожковою. Людина з голосом, схожим на голос Гончарука, на цьому записі визнала, що є "повним профаном в економіці", у президента Володимира Зеленського "дуже примітивне розуміння економічних процесів".
У Кабміні не підтвердили справжність прослуховування. "Пресслужба Кабінету Міністрів не має інформації щодо справжності жодного аудіо- чи відеозапису, що розповсюджуються в мережі інтернет", – ідеться в повідомленні.
17 січня прем'єр-міністр заявив, що написав заяву про відставку і передав її президенту із правом подання в парламент, щоб "забрати будь-які сумніви поваги та довіри до президента".
Відповідно до закону про Кабмін, прем'єр-міністр мав подати заяву до Ради, а не президенту.
Гончарук пояснив, що заяву про відставку, яку він передав Зеленському, написано на ім'я голови парламенту. Президент може передати документ до Ради в будь-який момент. До рішення президента уряд продовжить роботу у штатному режимі, додав він.
Уряд на чолі з Гончаруком сформували в перший день роботи Верховної Ради, 29 серпня 2019 року.