Кабмін може розглянути проєкт рішення про перехід на електронний документообмін 4 вересня – Дубілет

Дубілет – колишній IT-директор "ПриватБанку", співзасновник Monobank
Фото: Дмитрий Дубилет / Facebook

За словами міністра Кабінету Міністрів України Дмитра Дубілета, проєкт рішення про припинення документообміну в паперовому вигляді він розраховує винести на засідання Кабміну завтра, 4 вересня.

Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет заявив, що з 1 жовтня 2019 року в Україні планують припинити паперовий документообмін між державними органами. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За словами міністра, щомісяця органи державної влади надсилають один одному десятки чи сотні тисяч документів у паперовому вигляді, і припинити це планують із 1 жовтня 2019 року. Відповідне рішення він розраховує винести на засідання Кабміну вже завтра, 4 вересня.

Дубілет підкреслив, що вчорашні новини у ЗМІ про те, що український уряд хоче заборонити паперовий документообіг, є помилковими, оскільки йдеться про документообмін.

"Документообмін – це обмін документами між органами. Документообіг  це процеси узгодження документів усередині держорганів. Поки що йдеться лише про документообмін. А повна диджиталізація документообігу  це завдання на найближчі один – два роки", - зазначив він.

Водночас міністр пояснив, що є низка документів, які наразі не можна оцифрувати через закони, і їх нововведення поки не торкнуться.

Також Дубілет повідомив, що, на його думку, більшість документів непотрібна зовсім  ні в паперовому вигляді, ні в цифровому.

"Зараз ми переводимо документи в цифровий вигляд одним махом, не розбираючись у їхній суті. Однак упевнений, 90 % цих документів не потрібні самі собою  ні на папері, ні в цифрі. Найближчим часом почнемо їх ревізію і випалювання. Краще, ніж електронний документ, може бути тільки документ, якого не існує",  підсумував Дубілет.

Дмитро Дубілет є колишнім IT-директором "ПриватБанку" та співзасновником Monobank. 29 серпня Верховна Рада України призначила його міністром Кабміну. За відповідне рішення проголосував 281 депутат за мінімально необхідних 226.