Кабмін пообіцяв субсидії українцям, які втратили роботу через карантин
Для отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг громадяни, які втратили роботу під час карантину, мають зареєструватися у службі зайнятості як безробітні.
На засіданні 25 березня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення надати житлові субсидії громадянам, які втратили роботу в період оголошеного через пандемію коронавірусу карантину, повідомила пресслужба уряду.
Згідно з постановою, для отримання субсидій громадяни, які втратили роботу, мають зареєструватися у службі зайнятості як безробітні. Субсидії надаватимуть на підставі заяв громадян та інформації із центрів зайнятості.
Під час розрахунку житлових субсидій до уваги братимуть розмір призначеної допомоги з безробіття без урахування отриманої заробітної плати.
Крім того, уряд на час карантину вирішив збільшити розмір субсидій для тих громадян, хто їх уже отримує.
"У середньому збільшення субсидій для українських родин складатиме орієнтовно 300 грн", – повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Цей механізм, за словами глави уряду, має запрацювати після ухвалення Верховною Радою закону про стабілізаційний фонд (напередодні Шмигаль повідомив, що його розмір становитиме приблизно 200 млрд грн).
Уряд також запропонував перепризначити субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які їх отримували під час опалювального періоду 2019–2020 років, без відповідних звернень громадян.
"У період карантину розрахунок житлових субсидій проводитиметься з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів у зв'язку із збільшенням вимушеного перебування вдома і збільшенням споживання електроенергії, природного газу, гарячої води тощо", – повідомила пресслужба уряду.
За даними Міністерства соціальної політики, субсидії в Україні отримує приблизно 3 млн домогосподарств. Середній розмір субсидії становить приблизно 1200 грн.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 25 березня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 435 тис., із них 19 625 померли, понад 111 тис. одужало.
Станом на 25 березня кількість заражених коронавірусом в Україні становить 113 осіб, четверо з них померли.
Карантин в Україні спочатку ввели до 3 квітня, а потім продовжили його до 24 квітня. У країні заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе й бари, спортивні зали, салони краси та нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами і внутрішні пасажирські перевезення. Роботодавців закликали перевести співробітників на дистанційний режим роботи.